Lekcje przedsiębiorczości

20121015_130416.jpg

"Podnosić czy obniżać podatki?"

Na lekcjach podstaw przedsiębiorczości uczniowie klasy 3B uczestniczyli w debacie, w trakcie której mieli rozstrzygnąć problem: „Czy podnosić podatki podczas kryzysu?”. Drużyny zwolenników, jak i przeciwników podnoszenia podatków bardzo starannie przygotowały się do zajęć. Uczestnicy debaty sprawnie wymieniali argumenty, przestrzegając wcześniej ustalonych zasad spotkania. Uczniowie występujący w roli sędziów skrupulatnie zliczali punkty zdobyte przez poszczególne drużyny. Ostateczny werdykt okazał się korzystny dla zwolenników podnoszenia podatków.

Tekst: Katarzyna Wałdoch
Zdjęcia: Sara Szypkowska, kl. III B