„TriMAT 2016 – Święto Matematyki”

1 (5).jpg

 

 

23 września 2016 r. uczniowie klasy 3a wzięli udział w II Młodzieżowej Konferencji Matematycznej TriMAT 2016, organizowanej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni. W roli tegorocznych prelegentów, obok trójmiejskich licealistów wystąpili goście z Krakowa i Poznania oraz przedstawiciele Uniwersytetu w Hajfie, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Jagiellońskiego i wielu innych.

Na początku wysłuchaliśmy wykładu inauguracyjnego prof. Zbigniewa Marciniaka z Uniwersytetu Warszawskiego. Pan profesor podzielił się ze słuchaczami wybranymi przez siebie ciekawymi zadaniami i problemami matematycznymi przy okazji dowcipnie, wplatając  własne przemyślenia na temat piękna dyscypliny naukowej jaką jest matematyka. Następnie pani doktor Barbara Wikieł z Politechniki Gdańskiej w bardzo przystępny sposób przybliżyła nam zagadnienia związane z szeregiem liczbowym. Zastosowanie matematyki w sztuczkach karcianych oraz paradoksy związane z nieskończonością to domena uczniów III LO w Gdyni – Macieja Nadolskiego i III LO w Gdańsku – Maksymiliana Słupskiego.

Dzięki udziałowi w konferencji mogliśmy po raz kolejny przekonać się, jak ciekawa jest matematyka i jak wiele ma do zaoferowania każdemu, kto tylko chce się nią zainteresować.

 

 

Tekst: Katarzyna Wałdoch, Anna Winkler

Archiwum 2016/2017

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council