„Tydzień Konstytucyjny” w VII LO

k (1).jpg

W dniach 17–23 października 2016 roku odbyła się druga edycja „Tygodnia Konstytucyjnego”, organizowanego  przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. Projekt ma zasięg ogólnopolski i odbywa się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.

17 października 2016 r. w VII LO w ramach ww. projektu  adwokat Agnieszka Kapała-Sokalska przeprowadziła w klasach o profilu prawno-dyplomatycznym lekcje, których celem było zwrócenie uwagi uczniów na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji i działalności Trybunału Konstytucyjnego. Pani mecenas Agnieszka Kapała-Sokalska w przystępny i interesujący sposób pokazała, iż problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas. Uczniowie „Siódemki” rozwiązywali kazusy i zadawali nurtujące ich pytania.

W ramach Tygodnia Konstytucyjnego promowane jest świadome obywatelstwo, aby zachęcać młodych ludzi do większego zainteresowania się sprawami publicznymi.

Tekst i zdjęcia: Wioletta Piskała

Archiwum 2016/2017