„Tydzień Konstytucyjny” w VII LO

k (1).jpg

W dniach 17–23 października 2016 roku odbyła się druga edycja „Tygodnia Konstytucyjnego”, organizowanego  przez Stowarzyszenie im. Prof. Zbigniewa Hołdy. Projekt ma zasięg ogólnopolski i odbywa się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.

17 października 2016 r. w VII LO w ramach ww. projektu  adwokat Agnieszka Kapała-Sokalska przeprowadziła w klasach o profilu prawno-dyplomatycznym lekcje, których celem było zwrócenie uwagi uczniów na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji i działalności Trybunału Konstytucyjnego. Pani mecenas Agnieszka Kapała-Sokalska w przystępny i interesujący sposób pokazała, iż problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego z nas. Uczniowie „Siódemki” rozwiązywali kazusy i zadawali nurtujące ich pytania.

W ramach Tygodnia Konstytucyjnego promowane jest świadome obywatelstwo, aby zachęcać młodych ludzi do większego zainteresowania się sprawami publicznymi.

 

Tekst i zdjęcia: Wioletta Piskała

Archiwum 2016/2017

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council