„Wolność nie jest dana raz na zawsze…”

IMG_0146.JPG

Z okazji 98 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę 10 listopada 2016 roku w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Wybickiego w Gdańsku odbyła się uroczysta akademia. Dzień był szczególnie podniosły, gdyż honorowymi gośćmi byli nauczyciele i uczniowie ze Społecznej Szkoły Polskiej im. Tadeusza Reytana z Baranowicz na Białorusi.     

Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu Polski w wykonaniu dzieci z Przedszkola   nr 85, młodzieży z Białorusi i społeczności naszej szkoły. ,,Wesoły ul” wspaniale prezentował się w strojach galowych przyozdobionych biało-czerwonymi kotylionami. Następnie uczniowie ze Społecznej Szkoły Polskiej w Barnowiczach i klasy II B z VII Liceum Ogólnokształcącego deklamowali wiersze i śpiewali patriotyczne pieśni pod kierunkiem Pana Bartłomieja Łyzińskiego. Nie zabrakło też współczesnych piosenek takich jak  ,,Ciemno”, ,,Dziewczynka” , ,,Nie pytaj o Polskę”, Utwory zostały wspaniale wykonane przez młodzież z klasy II B. Na skrzypcach akompaniowała Annika Rehmus z klasy II A. Miłym zaskoczeniem był również występ Uli Bałuty (lat 6) w oryginalnym stroju Krakowianki i deklamacja wiersza „Kto ty jesteś? Polak mały…:”. Akademia była połączeniem tradycji ze współczesnością. Uczniowie klasy II B, którzy z ogromnym zaangażowaniem przygotowali program, zaprezentowali wspaniałe umiejętności artystyczno-wokalne. Uroczystość dostarczyła nam wielu przeżyć i wzruszeń.

Tekst: Wioletta Piskała
Zdjęcia: Janusz Klemens

Archiwum 2016/2017

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council