15. edycja Parady z okazji Święta Niepodległości

IMG_8958.JPG

„Ta manifestacja jest za wolnością, za niepodległością, za patriotyzmem. Właśnie jest za, a nie przeciw komukolwiek, lub czemukolwiek. Za ludźmi, za ich dobrymi czynami, za dobrymi ideami. W Paradzie Niepodległości nie ma miejsca na sprzeciw!”(„Gdańska Niepodległa”, Stowarzyszenie SUM , 2012 r.)

W tegorocznej Paradzie Niepodległości w Gdańsku wzięli udział rekonstruktorzy, orkiestra, zabytkowe pojazdy, postacie historyczne i powstańcy. Choć w tym roku pogoda nie rozpieszczała uczestników to nie zabrakło również uczniów z VII Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego w Gdańsku, którzy chcieli w sposób szczególny uczcić Odzyskanie Niepodległości. Śpiewając pieśni patriotyczne, ubrani w biało-czerwone szaliki, dumnie trzymali baner naszej szkoły. Niech żyje Wolna Polska!

Tekst: Wioletta Piskała