Dni Otwarte gdańskich uczelni

PG 4_130935 (640x360).jpg

Uczniowie klas drugich naszej szkoły każdego roku uczestniczą w Dniach Otwartych organizowanych przez trójmiejskie wyższe uczelnie. Tym razem klasa II a o profilu matematyczno-fizyczno-geograficznym w tym roku szkolnym dwukrotnie odwiedziła Politechnikę Gdańską. 

23 marca 2016 roku uczniowie odwiedzili dwa tamtejsze wydziały - Zarządzania i Ekonomii oraz Okrętownictwa. Uczestniczyli m.in. w wykładzie „Grać, czy nie grać. Co powinniśmy wiedzieć o instrumentach”, mieli też okazję wziąć udział w dyskusji i rozmowach z wykładowcami. Zapoznali się też z nowoczesnymi metodami zajęć na Wydziale Okrętownictwa oraz nowinkami technologicznymi.

Z kolei 7 kwietnia 2016 roku Politechnika Gdańska zorganizowała Dzień Otwarty pod hasłem „Dziewczyny na Politechnikę”, w którym również uczestniczyli nasi uczniowie. Tym razem wybrali Wydział Elektroniki Telekomunikacji i Inżynierii oraz Inżynierii Lądowej i Środowiska. Wykładowcy oraz studenci w bardzo atrakcyjny i przekonujący sposób zachęcali uczniów do podjęcia nauki na wybranych wydziałach. Prezentacje cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów klasy II a.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tekst: Katarzyna Wałdoch

Archiwum 2015/2016

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council