Dni Otwarte gdańskich uczelni

PG 4_130935 (640x360).jpg

Uczniowie klas drugich naszej szkoły każdego roku uczestniczą w Dniach Otwartych organizowanych przez trójmiejskie wyższe uczelnie. Tym razem klasa II a o profilu matematyczno-fizyczno-geograficznym w tym roku szkolnym dwukrotnie odwiedziła Politechnikę Gdańską.

23 marca 2016 roku uczniowie odwiedzili dwa tamtejsze wydziały - Zarządzania i Ekonomii oraz Okrętownictwa. Uczestniczyli m.in. w wykładzie „Grać, czy nie grać. Co powinniśmy wiedzieć o instrumentach”, mieli też okazję wziąć udział w dyskusji i rozmowach z wykładowcami. Zapoznali się też z nowoczesnymi metodami zajęć na Wydziale Okrętownictwa oraz nowinkami technologicznymi.

Z kolei 7 kwietnia 2016 roku Politechnika Gdańska zorganizowała Dzień Otwarty pod hasłem „Dziewczyny na Politechnikę”, w którym również uczestniczyli nasi uczniowie. Tym razem wybrali Wydział Elektroniki Telekomunikacji i Inżynierii oraz Inżynierii Lądowej i Środowiska. Wykładowcy oraz studenci w bardzo atrakcyjny i przekonujący sposób zachęcali uczniów do podjęcia nauki na wybranych wydziałach. Prezentacje cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów klasy II a.

Tekst: Katarzyna Wałdoch

Archiwum 2015/2016