Dyktando z języka rosyjskiego

Obraz 1.jpg

28 marca 2017 roku odbyła się 11 edycja konkursu Dyktando z Języka Rosyjskiego. Jego organizatorem jego był Instytut Rusycystyki i Studiów Wschodnich Uniwersytetu Gdańskiego. Uczniowie VII LO wzięli po raz pierwszy udział w tym przedsięwzięciu, aby sprawdzić swoją biegłość w posługiwaniu się językiem rosyjskim. Popularność języka rosyjskiego wyraźnie wzrasta, w tym roku do konkursu przystąpiła rekordowa liczba uczniów i studentów, ponad 200 osób. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Denys Sobol z klasy IA, Valeriia Vasiuta z klasy ID, Wiktoriia Sikierko z klasy IIIB i Azima Izzetdinowa z klasy IIIC.

Uczestnicy otrzymali nagrody w pięciu kategoriach: studenci Filologii Rosyjskiej- grupa zaawansowana, grupa podstawowa, studenci kierunku Rosjoznawstwo, uczestnicy posiadający pochodzenie rosyjskie oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Konkurs okazał się nie lada wyzwaniem nawet dla uczniów rosyjskojęzycznych, gdyż uczestnikom został podyktowany  fragment prozy współczesnego pisarza rosyjskiego Siergieja Dowłatowa „Skansen” („Zapowiednik”). Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy uznania za udział w Dyktandzie. Czas spędzony w oczekiwaniu na wyniki na Wydziale Neofilologii uprzyjemniła również część artystyczna w wykonaniu studentów Filologii Rosyjskiej oraz poczęstunek dla wszystkich przybyłych gości.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym uczniom naszego liceum dopisze szczęście i Dyktando okaże się wyzwaniem na miarę ich możliwości i wiedzy.

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za rok!

Tekst i zdjęcia: Iwona Dittmer

Archiwum 2016/2017