Ekonomia naprawdę w praktyce

Konkurs 4_151342.jpg

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły (Klaudia Bziukiewicz, Aleksandra Kierul, Kacper Kalczyński, Wiktor Sokół z klasy I b oraz Damian Laskowski z klasy II a ) po raz pierwszy wzięli udział w VI Edycji Konkursu „Wiem na bank”. Konkurs zorganizowany został przez II Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Elblągu i Wydział Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Wzięło udział w nim udział 14 szkół z dwóch województw. Uczniowie indywidualnie rozwiązywali w nim test, a następnie musieli zmierzyć się z zadaniem dla grupy (należało w ciekawy sposób zareklamować Wydział Zarządzania i Ekonomii z uwzględnieniem najważniejszych informacji). Poza rywalizacją uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wykładzie dr. Piotra Gierucia „Czy kredyty są dla szaleńców?” oraz poznać bogatą ofertę Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej. Choć nie udało się nam zająć czołowych miejsc, zdobyte doświadczenie na pewno zaowocuje w następnych latach.

Tekst: Katarzyna Wałdoch

Archiwum 2015/2016