Młodzieżowe Spotkania z Medycyną

20170926_144900.jpg

26 września 2017 r. klasa II C wzięła udział w Młodzieżowych Spotkaniach z Medycyną, które odbyło się na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Temat wiązał się z problemem nikotynizmu – „Czy e-papierosy są lekarstwem na problem palenia papierosów?”.Licealiści zobaczyli prezentację dotyczącą sposobów reklamowania papierosów z zastosowaniem różnych sposobów manipulacji odbiorcą, w tym … dziećmi. Najbardziej szokujące były reklamy z ubiegłego wieku, które wykorzystywały popularne bajki dla najmłodszych, w tym słynną Myszkę Miki.

Kolejnym punktem spotkania była prezentacja dotycząca szkodliwości marihuany oraz jej leczniczego wykorzystania. Następnie wysłuchaliśmy wykładu na temat e-papierosów oraz  stopnia uzależnienia od nich współczesnej młodzieży. Nasi uczniowie zabrali głos w dyskusji. Dominika Bortkiewicz została nagrodzona książką za problematyczne podejście do zagadnienia.

Było to bardzo ciekawe spotkanie. Uświadomiło, jak bardzo ważnym jest nie uleganie modom, wpływom grupy czy manipulacji reklamy.