Absolwentki klasy 3b zwyciężczyniami w konkursie na interpretację wiersza

Foto 1 (6).jpg

Choć dla Wiktorii Burkiewicz i Julii Orłowskiej z klasy 3b rok szkolny zakończył się już miesiąc temu, to dopiero teraz poznaliśmy wyniki konkursu organizowanego przez Bibliotekę Gdańskich Szkół Autonomicznych. Zachęcone przez polonistkę, obie uczennice na przełomie marca i kwietnia napisały eseje interpretacyjne wierszy T. Różewicza „Yenderan” i J. Tuwima „Do prostego człowieka”, po czym zajęły się przygotowaniami do matury. Pod koniec maja okazało się, że są w gronie nagrodzonych autorów prac – Wiktoria Burkiewicz zajęła I miejsce za esej pt. „Yenderan – czy to światło, czy cień?”, a Julia Orłowska II miejsce za esej „Antywojenny manifest”. Patronami konkursu byli: Wydział Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego, wydawnictwo Smak Słowa, Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku oraz Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich.

Wiktoria Burkiewicz otrzymała nagrodę główną, czyli czytnik e-booków, a Julia Orłowska zestaw książek – nie tylko o poezji. Nagrodzone prace będzie można przeczytać na blogu Biblioteki Gdańskich Szkół Autonomicznych: http://bibliotekagsa.blogspot.com/search/label/Konkursy

Laureatkom gratulujemy i zachęcamy uczniów młodszych klas do próbowania swoich sił w konkursach – również literackich!

Tekst i zdjęcia: Mariola Rautenberg

Archiwum 2016/2017