Adwokat przydaje się w życiu

image_3 (1).jpg

VII Liceum Ogólnokształcące nawiązało w roku szkolnym 2015/2016 współpracę z Pomorską Izba Adwokacką, co zaowocowało implementacją programu edukacyjnego „Adwokat przydaje się w życiu” w klasach I B i II B – zespołach o profilu prawno-dyplomatycznym. W ramach projektu uczniowie uczestniczą w cyklu bardzo interesujących spotkań z mecenasami specjalizującymi się w różnych dziedzinach prawa. Odbyły się cztery w następującym zakresie:

1. Prawo autorskie – podstawowe zagadnienia związane z prawami autorskimi
    i ochroną wizerunku.

2. Prawo karne – materialne i procesowe.

3. Spotkanie z adwokatem – prezentacja specyfiki zawodu.

4. Podatki i budżet państwa.

5. Prawo umów i prawo konsumenckie.

Zajęcia z praktykami w dziedzinie prawa pozwalają na poszerzenie świadomości obywatelskiej naszych uczniów oraz rozwijanie umiejętności wypowiadania się na forum podczas paneli dyskusyjnych. Są również podstawą do podjęcia studiów prawniczych, dlatego cieszą się dużą popularnością w naszej szkole.

Tekst i zdjęcia: Wioletta Piskała

Archiwum 2015/2016