Andrzejki z Kmicicem

IMG_0187.JPG

W listopadzie zorganizowaliśmy w naszej szkole akcję na rzecz 6-letniej Oliwki, pacjentki domowego hospicjum. W ramach tego przedsięwzięcia pod nazwą „Rozjaśnij Hospicyjne Niebo” młodzież ze Szkolnego Klubu Wolontariatu „Siedmiu Wspaniałych” w każdy czwartek listopada sprzedawała upieczone przez siebie babeczki. W czasie finału akcji, 30 listopada 2012 r. w szkolnej czytelni można było zakręcić kołem fortuny i wygrać nagrodę, kupić ciasto czy specjalnie parzoną kawę oraz herbatę. Zaś o godzinie 10.45 w sali 13 odbył się szkolny konkurs pod nazwą „Andrzejki z Andrzejem Kmicicem” przygotowany przez polonistkę Grażynę Chrapczyńską i bibliotekarkę Izabelę Dułak. Trzyosobowe drużyny odpowiadały na pytania dotyczące „Potopu” Henryka Sienkiewicza, musiały także narysować karykaturę wybranego przez siebie bohatera. Wygrała drużyna z klasy 3B, drugie miejsce zajęły klasy 1B i 2B, a trzecie - 1C. Akcja zakończyła się sukcesem - zebrano 410 złotych, za które zakupiono rzeczy potrzebne Oliwce.

Tekst: Izabela Dułak
Zdjęcia: Katarzyna Paruszewska, kl. 2B