Angielski w "Siódemce"

Nauka języka angielskiego w VII Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku nie ogranicza się jedynie do tradycyjnej nauki w pracowniach. Uczniowie, którzy pragną doskonalić swoje umiejętności językowe, a jednocześnie wzbogacać warsztat pisarsko-dziennikarski oraz mają coś do powiedzenia światu, redagują jedyny w trójmieście anglojęzyczny periodyk „Seventh Heaven”. Wszystkie artykuły pisane są samodzielnie, z wielką pasją i chęcią odkrywania. Opiekę pedagogiczną  i merytoryczną sprawuje p. Aleksandra Barszcz.

Nie ograniczamy nauki języka angielskiego do samych struktur leksykalno - gramatycznych. Entuzjastom przybliża się też kulturę i literaturę Brytyjską i Amerykańską. W listopadzie odbył się w naszej szkole Dzień Jane Austen, słynnej Brytyjskiej pisarki. Uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne o życiu i twórczości „wnikliwej i ironicznej obserwatorki życia swojej epoki”, wcielili się w bohaterów „Dumy i Uprzedzenia” oraz wzięli udział w szkolnym konkursie wiedzy o Jane Austen. Obejrzany przy tradycyjnej five o’clock tea film „Mansfield Park” (oparty na jednej z mniej sztandarowych pozycji pisarki) wywołał wiele emocji i dyskusji. W przyszłym półroczu planujemy oddanie takiego samego hołdu jednym z najsłynniejszych pisarek epoki romantyzmu - Emily i Charlotte Bronte.

Tekst: Aleksandra Barszcz
Zdjęcia: Agata Zalewska kl. II B