Angielski w "Siódemce"

Nauka języka angielskiego w VII Liceum Ogólnokształcącym w Gdańsku nie ogranicza się jedynie do tradycyjnej nauki w pracowniach. Uczniowie, którzy pragną doskonalić swoje umiejętności językowe, a jednocześnie wzbogacać warsztat pisarsko-dziennikarski oraz mają coś do powiedzenia światu, redagują jedyny w trójmieście anglojęzyczny periodyk „Seventh Heaven”. Wszystkie artykuły pisane są samodzielnie, z wielką pasją i chęcią odkrywania. Opiekę pedagogiczną  i merytoryczną sprawuje p. Aleksandra Barszcz.

Nie ograniczamy nauki języka angielskiego do samych struktur leksykalno - gramatycznych. Entuzjastom przybliża się też kulturę i literaturę Brytyjską i Amerykańską. W listopadzie odbył się w naszej szkole Dzień Jane Austen, słynnej Brytyjskiej pisarki. Uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne o życiu i twórczości „wnikliwej i ironicznej obserwatorki życia swojej epoki”, wcielili się w bohaterów „Dumy i Uprzedzenia” oraz wzięli udział w szkolnym konkursie wiedzy o Jane Austen. Obejrzany przy tradycyjnej five o’clock tea film „Mansfield Park” (oparty na jednej z mniej sztandarowych pozycji pisarki) wywołał wiele emocji i dyskusji. W przyszłym półroczu planujemy oddanie takiego samego hołdu jednym z najsłynniejszych pisarek epoki romantyzmu - Emily i Charlotte Bronte.

Tekst: Aleksandra Barszcz
Zdjęcia: Agata Zalewska kl. II B

Archiwum 2011/2012

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council