Bal studniówkowy 2015

fotofokus  0035.jpg

Matura (w dodatku w nowej formie!) zbliża się do nas wielkimi krokami. Do egzaminów pozostało sto dni. Przyszli maturzyści wykorzystują każdą chwilę, żeby oddać się szalonej zabawie – potem czeka wszystkich ciężka, kilkumiesięczna praca. Tradycyjny bal studniówkowy to właściwie huczne pożegnanie trzecioklasistów z beztroską.

Nie inaczej było i w naszej szkole. Dzięki współpracy rodziców, nauczycieli i samych maturzystów, 23 stycznia 2015 roku odbył się w Hotelu Mercure (dawny Heweliusz) bal studniówkowy VII LO w Gdańsku. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 20:00 bardzo uroczyście – przemówieniami Dyrektora ZSO Nr 7 w Gdańsku i przedstawiciela Rady Rodziców, a następnie tradycyjnym polonezem. Po kolacji i uwiecznieniu się poszczególnych klas na fotografiach, przyszedł czas na rozrywkę w nieco swobodniejszej atmosferze. Grupa tegorocznych, najbardziej twórczychJ, maturzystów VII LO przygotowała dla wszystkich niespodziankę w imię filmowej zasady Hitchcocka: „Najpierw trzęsienie ziemi, a potem napięcie rośnie”. Widzowie powitani zostali więc przez roztańczoną grupę chippendalesów w baletowych spódniczkach (w tej roli wystąpiło dziewięciu odważnych i wysportowanych trzecioklasistów). W dalszej części zobaczyliśmy pokaz mody nauczycielskiej („wprost ze światowych wybiegów”). Najlepszym „stylizatorem” ostatnich trzech lat okazał się, według niesfornej szkolnej gawiedzi, pan profesor Janusz Klemens. Nominowany przyjął wyróżnienie z godnością i uśmiechem. Nie mogło upiec się wychowawcom – chwilę potem wywołani zostali do tańca z wychowankami, a na koniec musieli wysłuchać (chyba już z większą przyjemnością) piosenek ułożonych o nich przez klasy.

Po programie artystycznym tańcom i szaleństwom na parkiecie nie było końca. Na pewno niemały wkład w prowadzenie udanej zabawy miał wynajęty przez organizatorów studniówki wodzirej (mogliśmy wysłuchać nawet piosenki w jego wykonaniu, a na tancerzy czekały przygotowane przez niego fantazyjne, karnawałowe peruki i kapelusze). Tak więc tegoroczny bal studniówkowy można z pewnością zaliczyć do udanych.

Tekst: Grażyna Chrapczyńska

Archiwum 2014/2015