Bal studniówkowy 2015

fotofokus  0035.jpg

 

Matura (w dodatku w nowej formie!) zbliża się do nas wielkimi krokami. Do egzaminów pozostało sto dni. Przyszli maturzyści wykorzystują każdą chwilę, żeby oddać się szalonej zabawie – potem czeka wszystkich ciężka, kilkumiesięczna praca. Tradycyjny bal studniówkowy to właściwie huczne pożegnanie trzecioklasistów z beztroską.

Nie inaczej było i w naszej szkole. Dzięki współpracy rodziców, nauczycieli i samych maturzystów, 23 stycznia 2015 roku odbył się w Hotelu Mercure (dawny Heweliusz) bal studniówkowy VII LO w Gdańsku. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 20:00 bardzo uroczyście – przemówieniami Dyrektora ZSO Nr 7 w Gdańsku i przedstawiciela Rady Rodziców, a następnie tradycyjnym polonezem. Po kolacji i uwiecznieniu się poszczególnych klas na fotografiach, przyszedł czas na rozrywkę w nieco swobodniejszej atmosferze. Grupa tegorocznych, najbardziej twórczychJ, maturzystów VII LO przygotowała dla wszystkich niespodziankę w imię filmowej zasady Hitchcocka: „Najpierw trzęsienie ziemi, a potem napięcie rośnie”. Widzowie powitani zostali więc przez roztańczoną grupę chippendalesów w baletowych spódniczkach (w tej roli wystąpiło dziewięciu odważnych i wysportowanych trzecioklasistów). W dalszej części zobaczyliśmy pokaz mody nauczycielskiej („wprost ze światowych wybiegów”). Najlepszym „stylizatorem” ostatnich trzech lat okazał się, według niesfornej szkolnej gawiedzi, pan profesor Janusz Klemens. Nominowany przyjął wyróżnienie z godnością i uśmiechem. Nie mogło upiec się wychowawcom – chwilę potem wywołani zostali do tańca z wychowankami, a na koniec musieli wysłuchać (chyba już z większą przyjemnością) piosenek ułożonych o nich przez klasy.

Po programie artystycznym tańcom i szaleństwom na parkiecie nie było końca. Na pewno niemały wkład w prowadzenie udanej zabawy miał wynajęty przez organizatorów studniówki wodzirej (mogliśmy wysłuchać nawet piosenki w jego wykonaniu, a na tancerzy czekały przygotowane przez niego fantazyjne, karnawałowe peruki i kapelusze). Tak więc tegoroczny bal studniówkowy można z pewnością zaliczyć do udanych.

 

 

Tekst: Grażyna Chrapczyńska

Archiwum 2014/2015

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council