Będomin 2011

Tegoroczny rajd do Będomina odbył się w piątek, 7 października 2011 r. Jak co roku, klasy pierwsze wraz z wychowawcami zwiedzały Muzeum Hymnu Narodowego, pogłębiając w ten sposób swą wiedzę na temat patrona szkoły. Uczciliśmy również miejsce pamięci narodowej, zapalając znicze na grobie trzydziestu kobiet żydowskich, które zginęły podczas Marszu Śmierci z obozu koncentracyjnego Stutthofw 1945 r. Choć pogoda była dla nas o wiele mniej łaskawa niż w ubiegłym roku, to jednak z przyjemnością wędrowaliśmy przez kaszubskie, jesienne lasy, aby dotrzeć nad jezioro w Nowym Barkoczynie. Tu się posililiśmy i ogrzaliśmy przy ognisku przygotowanym przez uczniów klasy drugiej C. Nasz rajd zakończył się klasową rywalizacją o Puchar Przechodni Dyrektora Szkoły „Omnibus Klas Pierwszych”. Najlepsi – zarówno w zawodach sportowych, konkursach przedmiotowych, jak i z wiedzy na temat życia i twórczości Józefa Wybickiego – okazali się uczniowie klasy pierwszej A.

Tekst: Mariola Rautenberg
Zdjęcia: Iwona Koch