Biblioteka Przyjazna Uczniowi

14. Mistrz Czytelnictwa.jpg

W listopadzie 2014 roku biblioteka VII LO przystąpiła do konkursu „Biblioteka przyjazna uczniowi” organizowanego przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Konkurs trwał do 30 kwietnia 2015 roku i polegał na zrealizowaniu 9 zadań, w ramach których odbyły się między innymi:

• konkurs recytatorski  „Wiosna, ach to ty... ”
  • konkurs czytelniczy „Szkolny Mistrz Czytelnictwa”
  • akcja pod nazwą „Czytanie łączy pokolenia” (czytanie wierszy Brzechwy dzieciom z Przedszkola nr 73)
  • sondaż pod nazwą „Czy czytanie jest trendy?”
  • pogadanka na temat wpływu czytelnictwa na rozwój intelektualny i emocjonalny człowieka
  • zajęcia z zakresu katalogowania zbiorów
  • promocja biblioteki w środowisku szkolnym i gimnazjalnym.

W działaniach tych brali udział przede wszystkim uczniowie klas pierwszych i drugich. Konkurs wymagał dużego zaangażowania ze strony uczniów, nauczyciela biblioteki oraz nauczycieli polonistów, a zadania zaproponowane przez jury konkursu pochłonęły sporo pracy i czasu. Zakończyły się jednak sukcesem: nasza biblioteka uzyskała w konkursie 98 punktów na 100 i otrzymała tytuł „Biblioteki Przyjaznej Uczniowi”.

Tekst: Izabela Dułak i Jadwiga Chudy

Archiwum 2014/2015