BIEG PO ZŁOTE JABŁKO

DSC07996.JPG

18 października 2012 r. w naszej szkole odbył się tradycyjny „Bieg po złote jabłko”. Trasa została przygotowana na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na gdańskim Chełmie, gdzie przy pięknej, jesiennej pogodzie uczniowie klas pierwszych rozpoczęli sportową rywalizację. Jako pierwsze do biegu na dystansie 1200 m. przystąpiły dziewczęta. Trasa przełaju została wytyczona i oznakowana przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego pod opieką nauczyciela wychowania fizycznego. Rywalizację po emocjonującym finiszu wygrała Dominika Orłowska z klasy Ia, przed Jolantą Sołczyk z klasy Ic i Natalią Sienkiewicz z klasy Ib. Następnie do zawodów przystąpili chłopcy, którzy mieli do pokonania trasę 1500 m. Po zaciętej walce jako pierwszy do mety dobiegł Michał Krzewski z klasy Ia, a za nim uplasowali się Eliasz Włodarczak i Patryk Czarnecki z klasy Ib. Wszyscy uczestnicy biegu zostali poczęstowani smacznymi jabłkami, a zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Organizatorzy biegu byli bardzo zadowoleni z tej sportowej imprezy, gdyż dopisała słoneczna pogoda, a uczestnicy rywalizowali według zasady fair play.

Tekst: Bogdan Wolf

Archiwum 2012/2013