Czas pożegnań

Foto 1 (4).JPG

28 kwietnia 2017 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość zakończenia roku szkolnego dla klas trzecich (maturalnych). Uświetniła ją obecność znamienitych gości – między innymi pana Bogdana Oleszka – Przewodniczącego Rady Miasta Gdańska, pana Łukasza Szmygiela – Przewodniczącego Komisji Młodych Lekarzy Okręgowej Rady Lekarskiej w Gdańsku, pani Agaty Bireckiej – Kierownika Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Gdańsku oraz pana mecenasa Marka Karczmarzyka – Wicedziekana Okręgowej Rady Adwokackiej w Gdańsku. Po raz pierwszy uczestniczyli w pożegnaniu abiturientów także uczniowie klas pierwszych i drugich liceum.

Zasłużone nagrody i dyplomy odebrali z rąk Dyrektora ZSO nr 7 pana Marcina Hintza uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz laureaci pozaszkolnych konkursów. Szczególne wyróżnienie spotkało ucznia klasy III a Ksawerego Hajdamowicza, który za swoje sukcesy naukowe i sportowe, a także osiągnięcia w konkursach przedmiotowych uhonorowany został Nagrodą im. Józefa Wybickiego.

Mniej oficjalny charakter miała druga część spotkania. Humor mieszał się w niej
ze wzruszeniami. Młodsi koledzy naszych abiturientów odśpiewali piosenki i wyrecytowali fragmenty poezji – i zabawnie, i zupełnie poważnie nawiązujące do okoliczności pożegnania ze szkołą. Przyszłych maturzystów szczególnie rozbawiły Wiktory – nagrody
„z przymrużeniem oka” dla najbardziej charakterystycznych postaci wśród trzecioklasistów. Na koniec uroczystości wszystkie klasy trzecie uwieczniły się wraz z wychowawcami na pamiątkowych fotografiach.

Naszym abiturientom serdecznie gratulujemy dotychczasowych sukcesów i życzymy wspaniałych wyników na egzaminach maturalnych. Trzymamy za Was kciuki!

Tekst: Grażyna Chrapczyńska
Zdjęcia: Marta Kiebierzyńska, kl. II B