Dar Serca - Podaruj swoją krew!

Od 2009 roku możemy się pochwalić nową szkolną akcją, która powoli staje się tradycją „Siódemki”. Już po raz drugi bierzemy udział w Ogólnopolskim Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych, Pomaturalnych oraz Uczelni Wyższych pod nazwą "Młoda Krew Ratuje Życie".

1 października 2010r., podobnie jak w roku ubiegłym, uczniowie naszego liceum udali się do Stacji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku i oddali prawie 7 l krwi. Niemal dwa razy tyle – 13 l- oddali uczniowie wraz z nauczycielami 11 stycznia 2011r., kiedy to pod szkolny budynek przyjechał specjalny ambulans stacji krwiodawstwa. Chętnych do podzielenia się swoją krwią z potrzebującymi było sporo – zgłosiło się aż 50 osób! I choć ze względów medycznych nie wszystkie z nich mogły wziąć udział w akcji, to i tak uzyskaliśmy bardzo dobry wynik. Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 7 w Gdańsku Marcin Hintz, zadbał o komfort krwiodawców – w specjalnie przygotowanym pokoju mogli odpocząć, wypić kawę lub herbatę, a także zjeść coś słodkiego.

Ta szkolna akcja zorganizowana przez nauczyciela fizyki, panią Halinę Pękalską oraz wolontariuszki z klas maturalnych – Klaudię Górską (3 C) i Kamilę Rodzoch (3 D), cieszyła się takim powodzeniem, że postanowiliśmy ją powtórzyć. Po raz drugi w tym roku (i zapewne nie ostatni) będziemy oddawać krew pod koniec marca – wtedy również pod budynek VII Liceum Ogólnokształcącego przyjedzie ambulans stacji krwiodawstwa. Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych!

Opiekun - Halina Pękalska

Archiwum 2010/2011