Dar Serca - Podaruj swoją krew!

Dar Serca - Podaruj swoją krew!

Od 2009 roku możemy się pochwalić nową szkolną akcją, która powoli staje się tradycją „Siódemki”. Już po raz drugi bierzemy udział w Ogólnopolskim Turnieju Szkół Ponadgimnazjalnych, Policealnych, Pomaturalnych oraz Uczelni Wyższych pod nazwą "Młoda Krew Ratuje Życie".

1 października 2010r., podobnie jak w roku ubiegłym, uczniowie naszego liceum udali się do Stacji Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku i oddali prawie 7 l krwi. Niemal dwa razy tyle – 13 l- oddali uczniowie wraz z nauczycielami 11 stycznia 2011r., kiedy to pod szkolny budynek przyjechał specjalny ambulans stacji krwiodawstwa. Chętnych do podzielenia się swoją krwią z potrzebującymi było sporo – zgłosiło się aż 50 osób! I choć ze względów medycznych nie wszystkie z nich mogły wziąć udział w akcji, to i tak uzyskaliśmy bardzo dobry wynik. Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 7 w Gdańsku Marcin Hintz, zadbał o komfort krwiodawców – w specjalnie przygotowanym pokoju mogli odpocząć, wypić kawę lub herbatę, a także zjeść coś słodkiego.

Ta szkolna akcja zorganizowana przez nauczyciela fizyki, panią Halinę Pękalską oraz wolontariuszki z klas maturalnych – Klaudię Górską (3 C) i Kamilę Rodzoch (3 D), cieszyła się takim powodzeniem, że postanowiliśmy ją powtórzyć. Po raz drugi w tym roku (i zapewne nie ostatni) będziemy oddawać krew pod koniec marca – wtedy również pod budynek VII Liceum Ogólnokształcącego przyjedzie ambulans stacji krwiodawstwa. Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych!

Opiekun - Halina Pękalska

Archiwum 2010/2011

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council