Dary od Straży Miejskiej

Nasza szkoła od wielu lat współpracuje w działaniach profilaktycznych z funkcjonariuszami Straży Miejskiej. Dla uczniów na terenie szkoły organizowane są między innymi warsztaty nt. odpowiedzialności karnej nieletnich czy profilaktyki uzależnienia od narkotyków.

W ramach współpracy 22 listopada 2010 r. odbyło się na terenie szkoły spotkanie dyrektora szkoły Marcina Hintza z przedstawicielami Referatu ds. Profilaktyki i Współpracy ze Szkołami Straży Miejskiej w Gdańsku: Agnieszką Solecką – kierownikiem Referatu, starszym strażnikiem Tomaszem Arkuszewskim oraz aplikantem Adrianem Litwińskim. Spotkanie było okazją do merytorycznej dyskusji na temat aktualnej problematyki profilaktyki uzależnień oraz skutecznych sposobów organizowania pomocy dla młodzieży. Fakt owocnej współpracy szkoły i Staży Miejskiej został potwierdzony przekazaniem przez strażników publikacji o tematyce profilaktycznej i pedagogicznej, które wzbogaciły księgozbiór szkolnej biblioteki. skierowanej głównie do nauczycieli i rodziców naszych uczniów. Zapraszamy więc zainteresowanych rodziców do zapoznania się z treścią publikacji. Istnieje możliwość wypożyczenia książki na kartę biblioteczną dziecka.

Lista przekazanych publikacji:

1. Jonni Kinher, "Psychologia dla dzieci i nastolatków" (3 szt.)
  2. Elżbieta Zubrzycka, "Dręczyciel w klasie" (3 szt.)
  3. Dorota Zawadzka, "I Ty możesz mieć super dziecko" (3 szt.)
  4. Robert J. MacKenzie, "Kiedy pozwolić? Kiedy zabronić?" (3 szt.)
  5. Sean Covey, "7 nawyków skutecznego nastolatka" (3 szt.)
  6. Stephen S. Strichart, Charles T. Mangrum II, "Dziecko z ADHD w klasie" (4 szt.)
  7. Robert J. Sternberg, Louise Spear-Swerling, "Jak nauczyć dzieci myślenia" (4 szt.)
  8. Elżbieta Zubrzycka, "Po co się złościć" (4 szt.)
  9. Martin Herbert, "Rozwój społeczny ucznia" , (2 szt.)
  10. Lynda Madaras. Area Madaras, "Co się dzieje z moim ciałem. Książka dla chłopców i rodziców" (4 szt.)
  11. Lynda Madaras, Area Madaras, "Co się dzieje z moim ciałem. Książka dla dziewcząt i rodziców" (4 szt.)
  12. Michael S. Josephon, Val J. Peter, Tom Dowt "Jak kształtować charakter nastolatka" (3 szt.)
  13. Dale Carlson, Hannah Carlson, "Wszystko OK? Psychologia dla nastolatków" (3 szt.)
  14. Martin Herbert, "Krnąbrne zachowanie. Jak sobie z nim poradzić" (3 szt.)
  15. Adele Faber, Elaine Mazlish, "Jak mówić, żeby dzieci się uczyły w domu i w szkole" (3 szt.)
  16. Ewa Grzesiak, Renata Janicka- Szyszko, Magdalena Steblecka, "Komunikacja w szkole. Scenariusze godzin wychowawczych" (3 szt.)
  17. Florian Hubert, Christoph Neushaffer, "Rodzice offilne? Jak nawiązać kontakt ze skomputeryzowanym dzieckiem" (3 szt.)
  18. S.G Mattis, T.H Ollendick, "Lęk i fobie nastolatków. Jak pomóc dzieciom przezwyciężyć napady paniki" (3 szt.)
  19. Elizabeth Zoller, "Teraz twoja kolej" (3 szt.)
  20. Kim Zarzour, "Gnębiciel ze szkolnego boiska" (3 szt.)
  21. Clive R. Hollin, Deborah Browne, Emma J. Palmer, "Przestępczość wśród młodzieży" (2 szt.)
  22. David Heyne, Stephanie Rollings, "Niechęć do szkoły" (2 szt.)
  23. Hans-Peter Nolting, "Jak zachować porządek w klasie" (3 szt.)
  24. Joachim Rumpf, "Krzyczeć, bić, niszczyć. Agresja u dzieci w wieku do 13 lat" (3 szt.)
  25. Karl E.Dambach, "Mobbing w szkole. Jak zapobiegać przemocy grupowej" (3 szt.)
  26. Suzanne Guerin, Eilis Hennessy, "Przemoc i prześladowanie w szkole" (2 szt.)

Tekst: Karina Pomykała
Zdjęcia: Leszek Krejczy