DEBATY OKSFORDZKIE CZAS ROZPOCZĄĆ

m01.jpg

Po ubiegłorocznych sukcesach ekipy VII LO w turniejach debat oksfordzkich, kiedy zajęliśmy I miejsce w województwie pomorskim w Debacie Historycznej IPN oraz II miejsce w II Pomorskim Turnieju Debat Oksfordzkich, czas na nowe wyzwania. 27 września 2017 r.dziesięcioro śmiałków z naszej szkoły wzięło udział w szkoleniu zorganizowanym przez Fundację MIKROAKADEMIA w Sopockiej Szkole Wyższej. Organizatorzy zaproponowali dziesięć tematów realizowanych w półtoragodzinnych modułach. Oprócz nas były drużyny z kilkunastu szkół województwa pomorskiego. Każdy z uczestników mógł zapisać się do trzech z dziesięciu proponowanych zagadnień. Były to m. in. następujące tematy:

• Autoprezentacja,
  • Jak budować linię argumentacyjną?,
  •  Na co sędziowie zwracają uwagę?,
  • Jak przedstawić tezę w formie graficznej?,
  • Jak radzić sobie ze stresem?,
  • Role mówców - analiza debat turniejowych.

Niebawem naszych uczniów czekają zajęcia w formie warsztatów przygotowujące do udziału w III Pomorskim Turnieju Debat Oksfordzkich.

Tekst i zdjęcia: Janusz Klemens

Collegium Civitas