Deutsch Wagen Tour w Siódemce

DSCN1250.JPG

 

 

 

Czym Deutsch-Wagen-Tour ?

Goethe – Institut Polen podjął w 2009 roku nietypową inicjatywę promocji języka niemieckiego w Polsce. Działanie to miało być nietuzinkowe, odbiegające od zwyczajnych lekcji szkolnych, a przed wszystkim atrakcyjne dla uczniów. W trasę po całej Polsce wyruszyło więc pięć niezwykłych samochodów, z których każdy wyposażony został w starannie wybrane i opracowane materiały dydaktyczne i promocyjne. To właśnie dzięki „Deutsch-Wagenom” animatorzy projektu docierali do najdalszych zakątków naszego kraju i przeprowadzali z dziećmi i młodzieżą wyjątkowe warsztaty.

Deutsch Wagen Tour w Siódemce

26 listopada 2014 r. w naszej szkole miała miejsce od dawna oczekiwana wizyta Deutsch Wagen Tour. Wesoły, kolorowy samochód – wizytówka projektu prowadzonego przez Goethe – Instytut Polen przywiózł nam ze sobą niesamowicie energiczną lektorkę języka niemieckiego – panią Magdalenę Jurowską. Przygotowała i przeprowadziła warsztaty językowe z młodzieżą, rozdając przy tym, niby Święty Mikołaj, różnego rodzaju słodycze, gadżety i upominki.

 

W projekcie Deutsch Wagen Tour wzięli udział uczniowie klasy IIa. Podczas zajęć mieli okazję rozwinąć nie tylko umiejętności językowe, ale ku ich zaskoczeniu, również taneczne i wokalne. Słuchali niemieckiej muzyki, sprawdzili swoją znajomość niemieckojęzycznych zespołów muzycznych. Z wyraźnym zadowoleniem, chrupiąc ciastka, rozwiązywali również quiz wiedzy na temat Niemiec.

 

Zajęcia przeprowadzone były w niekonwencjonalny sposób, w formie ciekawych gier, zabaw i konkursów. Pani Magda Jurowska doskonale wykorzystała z jednej strony umiejętność współpracy uczniów, a z drugiej chęć rywalizacji. Przeplatała ze sobą gry ruchowe i umysłowe w taki sposób, że godzinne spotkanie minęło jak mgnienie oka.

Mamy nadzieję, że uczniowie będą mile wspominać wizytę Pani Magdy i oczywiście z jeszcze większym zapałem uczyć się będą języka niemieckiego ;)

 

 

 

 

 

Tekst i zdjęcia: Kamila Szczepankiewicz

Archiwum 2014/2015

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council