Deutsch Wagen Tour w Siódemce

Czym Deutsch-Wagen-Tour ?

Goethe – Institut Polen podjął w 2009 roku nietypową inicjatywę promocji języka niemieckiego w Polsce. Działanie to miało być nietuzinkowe, odbiegające od zwyczajnych lekcji szkolnych, a przed wszystkim atrakcyjne dla uczniów. W trasę po całej Polsce wyruszyło więc pięć niezwykłych samochodów, z których każdy wyposażony został w starannie wybrane i opracowane materiały dydaktyczne i promocyjne. To właśnie dzięki „Deutsch-Wagenom” animatorzy projektu docierali do najdalszych zakątków naszego kraju i przeprowadzali z dziećmi i młodzieżą wyjątkowe warsztaty.

Deutsch Wagen Tour w Siódemce

26 listopada 2014 r. w naszej szkole miała miejsce od dawna oczekiwana wizyta Deutsch Wagen Tour. Wesoły, kolorowy samochód – wizytówka projektu prowadzonego przez Goethe – Instytut Polen przywiózł nam ze sobą niesamowicie energiczną lektorkę języka niemieckiego – panią Magdalenę Jurowską. Przygotowała i przeprowadziła warsztaty językowe z młodzieżą, rozdając przy tym, niby Święty Mikołaj, różnego rodzaju słodycze, gadżety i upominki.

W projekcie Deutsch Wagen Tour wzięli udział uczniowie klasy IIa. Podczas zajęć mieli okazję rozwinąć nie tylko umiejętności językowe, ale ku ich zaskoczeniu, również taneczne i wokalne. Słuchali niemieckiej muzyki, sprawdzili swoją znajomość niemieckojęzycznych zespołów muzycznych. Z wyraźnym zadowoleniem, chrupiąc ciastka, rozwiązywali również quiz wiedzy na temat Niemiec.

Zajęcia przeprowadzone były w niekonwencjonalny sposób, w formie ciekawych gier, zabaw i konkursów. Pani Magda Jurowska doskonale wykorzystała z jednej strony umiejętność współpracy uczniów, a z drugiej chęć rywalizacji. Przeplatała ze sobą gry ruchowe i umysłowe w taki sposób, że godzinne spotkanie minęło jak mgnienie oka.

Mamy nadzieję, że uczniowie będą mile wspominać wizytę Pani Magdy i oczywiście z jeszcze większym zapałem uczyć się będą języka niemieckiego ;)

Tekst i zdjęcia: Kamila Szczepankiewicz

Archiwum 2014/2015