Dni otwarte na Wydziale Prawa i Administracji UG

wpia 1 str gł.jpg

Wiedza z zakresu szeroko pojętego prawa jest niezbędna w życiu codziennym, to teza oczywista. 20 maja 2016 r. uczniowie klasy pierwszej B o profilu dyplomatyczno-prawnym, którzy szczególnie zainteresowani są meandrami prawa, uczestniczyli w dniach otwartych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

W ramach organizowanych przez uczelnię wydarzeń wysłuchali wykładu magistra Jacka Wałdocha: Prawo na dzikim zachodzie, czyli co w Salem robiły czarownice?, który dotyczył m.in. problematyki zeznań świadków i ich wiarygodności.

Wykład magistra Marcina Michalaka: Jaki związek ze śmiercią Jerzego Waszyngtona miał proces zielarza Samuela Thopsona? Przybliżył młodzieży wiedzę z zakresu pierwszych precedensów prawa dotyczących błędów lekarskich w Stanach Zjednoczonych.

Ostatni wykład, w którym uczestniczyli nasi uczniowie, wygłoszony przez mgr Joannę Marszałek, dotyczył problemów jak najbardziej współczesnych, czyli Ochrony wizerunku w mediach społecznościowych. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób mogą chronić swój wizerunek
i pod jakimi warunkami rozpowszechniać wizerunek innych osób.

Tekst i zdjęcia: Karina Pomykała

Archiwum 2015/2016