IMG_9405.JPG

Tegoroczna uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Wybickiego odbyła się w większej niż zwykle przestrzeni, bo na sali sportowej ZSO nr 7, a nie – jak dotąd – w holu kolumnowym. W programie artystycznym mogliśmy podziwiać talenty wokalne i aktorskie uczniów klasy 3B i 1D. A zaczęło się od…. kłopotów z językiem polskim, taki był bowiem temat skeczu zaprezentowanego przez trójkę uczniów: Martynę Myszkowską w roli nauczycielki, Kamila Stasiaka – w roli ucznia oraz Patryka Frąckowiaka – w roli ojca. Wiersze dedykowane nauczycielom historii, języka polskiego i matematyki recytowali Ryszard Matysek i Dawid Znajewski, a duet – Sandra Bartelik i Ada Przybysz – zaśpiewał piosenki po angielsku i hiszpańsku.

Dyrekcji, nauczycielom i pracownikom oświaty serdeczne życzenia w imieniu wszystkich uczniów złożyła przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Emilia Wojciechowska. Pokój nauczycielski tego dnia zamienił się w ogród róż, a nam – nauczycielom – zrobiło się cieplej na sercu…

Tekst: Mariola Rautenberg
Zdjęcia: Janusz Klemens