Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Untitled.jpg

Dzień Komisji Edukacji Narodowej to długo wyczekiwana data przez wszystkich uczniów – w końcu jakieś wolne od szkoły. W tym roku tak się złożyło, że przypadł on w niedzielę, nie mogliśmy więc nacieszyć się dodatkowym dniem wolności. Za to obchody tego święta w naszej szkole na długo zapadły wszystkim w pamięć za sprawą przedstawienia przygotowanego przez Samorząd Szkolny.

 Trzeba przyznać, że naszym szkolnym „działaczom” i artystom nie brak odwagi, bowiem w swoich występach postanowili parodiować nauczycieli z naszej szkoły. W zakulisowych rozmowach przyznawali, iż trochę boją się reakcji pedagogów na przedstawienie ich w krzywym zwierciadle. Okazało się, że zupełnie niepotrzebnie. Nauczyciele zaimponowali dystansem do siebie i nie obrażali się za teksty typu „szalona inforamtyczka” czy „ruske rakety”. Ba, oni sami śmiali się najgłośniej. Swoją drogą, ciekawe czy dowiedzieli się o sobie czegoś ciekawego dzięki tym występom? Największą owację zebrał Mateusz Lewicki z klasy 3B, który wcielił się w rolę nauczyciela historii. Trzeba przyznać, że Profesor jest osobą wręcz doskonałą do sparodiowania, a Mateusz w swoim wykonaniu wspiął się na aktorskie szczyty. Pojawiły się nawet głosy, że jest lepszym nauczycielem niż sam Profesor.

 Pierwsze przedstawienie w tym roku wysoko postawiło poprzeczkę przed szkolnymi aktorami. Czy w następnych występach utrzymają równie wysoki poziom? Zobaczymy. Na razie wszyscy mamy świeżo w pamięci Dzień Nauczyciela, a żeby tak łatwo nie wyleciał on nam z głów, artystyczne popisy uczniów zostały uwiecznione na kamerze i zachowane dla potomnych.

Tekst: Krzysztof Michalski, kl. III C
Zdjęcia: Kinga Piotrowska, kl. III C

Archiwum 2012/2013

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council