Dzień Komisji Edukacji Narodowej

Untitled.jpg

Dzień Komisji Edukacji Narodowej to długo wyczekiwana data przez wszystkich uczniów – w końcu jakieś wolne od szkoły. W tym roku tak się złożyło, że przypadł on w niedzielę, nie mogliśmy więc nacieszyć się dodatkowym dniem wolności. Za to obchody tego święta w naszej szkole na długo zapadły wszystkim w pamięć za sprawą przedstawienia przygotowanego przez Samorząd Szkolny.

Trzeba przyznać, że naszym szkolnym „działaczom” i artystom nie brak odwagi, bowiem w swoich występach postanowili parodiować nauczycieli z naszej szkoły. W zakulisowych rozmowach przyznawali, iż trochę boją się reakcji pedagogów na przedstawienie ich w krzywym zwierciadle. Okazało się, że zupełnie niepotrzebnie. Nauczyciele zaimponowali dystansem do siebie i nie obrażali się za teksty typu „szalona inforamtyczka” czy „ruske rakety”. Ba, oni sami śmiali się najgłośniej. Swoją drogą, ciekawe czy dowiedzieli się o sobie czegoś ciekawego dzięki tym występom? Największą owację zebrał Mateusz Lewicki z klasy 3B, który wcielił się w rolę nauczyciela historii. Trzeba przyznać, że Profesor jest osobą wręcz doskonałą do sparodiowania, a Mateusz w swoim wykonaniu wspiął się na aktorskie szczyty. Pojawiły się nawet głosy, że jest lepszym nauczycielem niż sam Profesor.

Pierwsze przedstawienie w tym roku wysoko postawiło poprzeczkę przed szkolnymi aktorami. Czy w następnych występach utrzymają równie wysoki poziom? Zobaczymy. Na razie wszyscy mamy świeżo w pamięci Dzień Nauczyciela, a żeby tak łatwo nie wyleciał on nam z głów, artystyczne popisy uczniów zostały uwiecznione na kamerze i zachowane dla potomnych.

Tekst: Krzysztof Michalski, kl. III C
Zdjęcia: Kinga Piotrowska, kl. III C