Dzień Nauczyciela wypadł śpiewająco!

IMG_5769.JPG

Na ten szczególny dzień czeka się z niecierpliwością. Nie ma co ukrywać, na pewno zarówno grono pedagogiczne, jak i uczniowie zmęczeni ogromem pracy od początku września, marzą o chwili wytchnienia. Jednak zanim ona nastąpi, coroczna tradycja naszego liceum każe uczniom przygotować z tej okazji małe co nieco. Tak było i tym razem. Zaraz na początku roku szkolnego rozpoczęliśmy „burzę mózgów”, której głównym zadaniem było przygotowanie oryginalnej niespodzianki z okazji Święta Edukacji Narodowej. W zeszłym roku grono pedagogiczne i uczniów VII LO rozbawił przekomiczny filmik, a przedstawienia z poprzednich lat wspominano przez wiele miesięcy. No cóż, poprzeczka została zawieszona wysoko… I jak tu ją przeskoczyć?

Pomysł nowego programu pojawił się nagle i od razu zaiskrzyło!  Przygotowania zabrały sporo czasu, szczególnie Konradowi z IIIb przygotowującemu podkład muzyczny, czyli ponad 50 piosenek, które stanowiły główny element przedstawienia. Następnie wiele godzin prób, na których musieliśmy zostawać po lekcjach.

W końcu nadszedł ten dzień, 13 października, kiedy to od samego rana ucharakteryzowani, wyćwiczeni, aczkolwiek zestresowani stanęliśmy oko w oko z wymagającą widownią.  No i poszło!

Pierwszy klaps. Lekcja. Fenomenalna Ilona z IIIb jako nauczycielka  musiała poradzić sobie ze sforą nie zawsze najgrzeczniejszych uczniów, którzy na każde jej pytanie czy polecenie (np. Pokaż mi ten zeszyt!) odpowiadali tekstem znanych piosenek (tu: Nie mogę Ci wiele dać).

Drugi klaps. Pokój nauczycielski. Zuzia z IIIa, Olek z IIc oraz Klaudiusz z IIa świetnie wcielili się w role nauczycieli. Tu też tłem rozmów były znane kawałki, np. na pytanie No gdzie ten dziennik? widownia usłyszała Reni Jusis Kiedyś cię znajdę.

Klaps trzeci. Lekcja wychowania fizycznego. Fantastyczny Patryk z Ib jako nauczyciel próbujący zachęcić młodzież do wysiłku fizycznego. Na szczęście udało mu się, najlepszą zabawę zarówno nasi aktorzy, jak i widzowie, mieli, gdy na pytanie ze sceny: To co dziś robimy, panie profesorze?  - w odpowiedzi usłyszeli piosenkę Klata, plecy, barki wraz z odpowiednią i spontaniczną choreografią.

Następnie przyszła kolej na dwie niespodzianki. Pierwszą z nich był mały konkurs dla nauczycieli, którzy wygrać mogli fantastyczne nagrody idealnie dopasowane do ich upodobań. Drugą zaś stanowił pokaz tańca Iśki czyli Eweliny z IIIb, laureatki 3. miejsca w Mistrzostwach Świata w Tańcu Sportowym.  Naszą skromną akademię zakończyliśmy, rozdając nauczycielom kwiaty - dziękując im w ten sposób za cierpliwość i zrozumienie. Mamy nadzieję, że przedstawienie się podobało

Tekst: Anna Bałuta
Zdjęcia: Karina Pomykała

Archiwum 2014/2015

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council