Dzień Nauczyciela wypadł śpiewająco!

IMG_5769.JPG

Na ten szczególny dzień czeka się z niecierpliwością. Nie ma co ukrywać, na pewno zarówno grono pedagogiczne, jak i uczniowie zmęczeni ogromem pracy od początku września, marzą o chwili wytchnienia. Jednak zanim ona nastąpi, coroczna tradycja naszego liceum każe uczniom przygotować z tej okazji małe co nieco. Tak było i tym razem. Zaraz na początku roku szkolnego rozpoczęliśmy „burzę mózgów”, której głównym zadaniem było przygotowanie oryginalnej niespodzianki z okazji Święta Edukacji Narodowej. W zeszłym roku grono pedagogiczne i uczniów VII LO rozbawił przekomiczny filmik, a przedstawienia z poprzednich lat wspominano przez wiele miesięcy. No cóż, poprzeczka została zawieszona wysoko… I jak tu ją przeskoczyć?

Pomysł nowego programu pojawił się nagle i od razu zaiskrzyło!  Przygotowania zabrały sporo czasu, szczególnie Konradowi z IIIb przygotowującemu podkład muzyczny, czyli ponad 50 piosenek, które stanowiły główny element przedstawienia. Następnie wiele godzin prób, na których musieliśmy zostawać po lekcjach.

W końcu nadszedł ten dzień, 13 października, kiedy to od samego rana ucharakteryzowani, wyćwiczeni, aczkolwiek zestresowani stanęliśmy oko w oko z wymagającą widownią.  No i poszło!

Pierwszy klaps. Lekcja. Fenomenalna Ilona z IIIb jako nauczycielka  musiała poradzić sobie ze sforą nie zawsze najgrzeczniejszych uczniów, którzy na każde jej pytanie czy polecenie (np. Pokaż mi ten zeszyt!) odpowiadali tekstem znanych piosenek (tu: Nie mogę Ci wiele dać).

Drugi klaps. Pokój nauczycielski. Zuzia z IIIa, Olek z IIc oraz Klaudiusz z IIa świetnie wcielili się w role nauczycieli. Tu też tłem rozmów były znane kawałki, np. na pytanie No gdzie ten dziennik? widownia usłyszała Reni Jusis Kiedyś cię znajdę.

Klaps trzeci. Lekcja wychowania fizycznego. Fantastyczny Patryk z Ib jako nauczyciel próbujący zachęcić młodzież do wysiłku fizycznego. Na szczęście udało mu się, najlepszą zabawę zarówno nasi aktorzy, jak i widzowie, mieli, gdy na pytanie ze sceny: To co dziś robimy, panie profesorze?  - w odpowiedzi usłyszeli piosenkę Klata, plecy, barki wraz z odpowiednią i spontaniczną choreografią.

Następnie przyszła kolej na dwie niespodzianki. Pierwszą z nich był mały konkurs dla nauczycieli, którzy wygrać mogli fantastyczne nagrody idealnie dopasowane do ich upodobań. Drugą zaś stanowił pokaz tańca Iśki czyli Eweliny z IIIb, laureatki 3. miejsca w Mistrzostwach Świata w Tańcu Sportowym.  Naszą skromną akademię zakończyliśmy, rozdając nauczycielom kwiaty - dziękując im w ten sposób za cierpliwość i zrozumienie. Mamy nadzieję, że przedstawienie się podobało

Tekst: Anna Bałuta
Zdjęcia: Karina Pomykała