Dzień otwarty Rady Miasta Gdańska

Jak co roku, włodarze Miasta Gdańska zaprosili mieszkańców na festyn w siedzibie Rady Miasta Gdańska. 10 września 2010 r. o godzinie 9.00 drzwi do budynku dawnego Żaka nie mogły się zamknąć. Liczni przedstawiciele, szkół od podstawowych po licealne, rejestrowali swoje przybycie, by po chwili rozpocząć zwiedzanie zabytkowego gmachu.

Naszym przewodnikiem został p. Stanisław – oprowadził nas po najważniejszych pomieszczeniach budynku, przedstawił historię jego powstania od Komendantury Wojsk Pruskich, poprzez siedzibę Wysokiego Komisarza Ligi Narodów, Polskiej Partii Robotniczej, Związku Młodzieży Socjalistycznej, Zrzeszenia Studentów Polskich (czasy Teatrzyku Bim-Bom), a także współczesną – nam najbliższą. Po zwiedzaniu – czas na festyn. Do woli najedliśmy się waty cukrowej i popcornu. Obejrzeliśmy wozy bojowe Straży Pożarnej, Policji, Straży Miejskiej i sprzęt wojskowy, wzięliśmy udział w prezentacjach Centrum Hevelianum. Uczniowie klasy drugiej B – uczestnicy opisywanych zdarzeń wrócili do domu pełni wrażeń :)

Tekst: Janusz Klemens
Zdjęcia: Karolina Walczak, kl. II B