Dzień Otwarty VII Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego w Gdańsku

26 kwietnia 2017 roku w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Wybickiego
w Gdańsku miał miejsce
Dzień Otwarty Szkoły. Cieszył się bardzo dużą popularnością.

Odwiedziło nas wielu gimnazjalistów i ich rodziców.

Uczniowie naszej szkoły oraz absolwenci VII Liceum zaprezentowali ofertę Siódemki. Opowiedzieli o profilach klas, które będą utworzone w roku szkolnym 2017/18. Zaprezentowali również dotychczasowe działania oraz osiągnięcia VII LO dla poszczególnych zespołów. Prezentacje multimedialne przedstawiły różnorodność oferty edukacyjnej dostosowanej do zainteresowań uczniów. Koło chemiczne przygotowało pokazy doświadczeń. Zespół biologów zaprezentował działania laboratoryjne. W klasach z rozszerzonym programem nauczania języków obcych uczniowie mogli rozwiązać testy predyspozycji. Humaniści opowiadali o międzynarodowych programach np. Erasmusie+.

Było to bardzo ciekawe wydarzenie. Pokazało, jak nasza społeczność szkolna jest mocno zintegrowana oraz jak wieloma sukcesami może szczycić się nasze VII Liceum Ogólnokształcące.

Tekst: Justyna Firmanty

Archiwum 2016/2017