Dzień Tudorów w „Siódemce”

P1040352.JPG

15 kwietnia 2013 r. odbył się w naszej Szkole Dzień Tudorów. Z tej okazji zorganizowany został szkolny konkurs wiedzy o dynastii Tudorów i historii Anglii za panowania Henryka VIII i Elżbiety I. Pomimo, iż zarówno czasy, jak i sama dynastia Tudorów, nie należą do zagadnień najłatwiejszych, to jednak konkurs cieszył się ogromnym powodzeniem wśród uczniów. Była to też jedna z niewielu okazji, by nauczanie języka angielskiego można wyprowadzić z klasy i dosiąść swoistego wehikułu czasu, nadać temu nauczaniu barwne tło, rozwinąć indywidualne zainteresowania w sposób swobodny i ciekawy. Pytania okazały się niełatwe i wymagały wiadomości na poziomie międzyprzedmiotowym. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą z zakresu języka angielskiego i historii powszechnej.

Laureatami konkursu zostali:

Amadeusz Ździebło, klasa 3B - I miejsce

Urszula Tobis, klasa 1C - II miejsce

Jakub Kowalczuk, klasa 3B - III miejsce.

Po zakończeniu konkursu, wszystkich Uczestników zaproszono na hall 3 piętra, gdzie uczniowie klasy 3B przedstawili prezentacje multimedialne (w języku polskim i angielskim) dotyczące zarówno Henryka VIII, jego sześciu żon, Elżbietę I oraz innych, ważnych i barwnych postaci epoki. Perełką okazała się pieśń ułożona przez samego Henryka VIII dla Anny Boleyn, zatytułowana „Greensleeves”, w przepięknej aranżacji uczennicy klasy 3C Karoliny Jakubowskiej, której akompaniował pan profesor Bartłomiej Łyziński. Na zakończenie wszyscy zebrani poproszeni zostali o wykonanie refrenu słynnej pieśni: „ Rule Britannia” (kto jest fanem piłki nożnej i słynnych Brytyjskich Proms, ten na pewno zna). Entuzjazmu do  śpiewania nie zabrakło.

Można powiedzieć, że Dzień Tudorów w naszej szkole naprawdę się udał. Jest to już druga okazja do wspólnej zabawy z językiem angielskim dla wszystkich uczniów VII Liceum. I zapewne nie ostatnia, bo   i pomysły i plany już są. Ale o tym na razie ciiiiiii……

Archiwum 2012/2013