Festiwal Nauki E(x)plory

Wizyta w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

W dniach 5–7 października 2016 roku w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbywał się Festiwal Nauki E(x)plory. Nie mogło na nich zabraknąć uczniów z klas o profilu matematycznym z naszej szkoły. Klasa 2A i 3A  czwartkowe przedpołudnie spędziły uczestnicząc w zajęciach. Uczniowie wzięli udział w pokazach doświadczeń oraz w warsztatach programowania. Odwiedzili stanowiska wystawców, w tym Politechniki Gdańskiej. Z dużym zainteresowaniem zwiedzili również wystawę interaktywną, gdzie pod okiem edukatora wyjaśniali zjawiska fizyczne.   Wysłuchali bardzo interesującego wykładu Pana mgr Marka Owsiannego z Uniwersytetu w Toruniu na temat „Zjawisk dopingu technologicznego w sporcie”. W programie Festiwalu pojawiły się atrakcyjne wykłady popularyzujące naukę oraz stoiska wystawiennicze prezentujące nowinki naukowo-technologiczne w dziedzinie nauki i sportu. Najwięcej radości sprawił jednak udział w Pięcioboju Experymentu, który pokazał, że nauka nie musi być nudna. Były to bardzo interesujące zajęcia, które rozwijały zainteresowania naszych uczniów i inspirowały do twórczych naukowych poszukiwań.

Tekst: Anna Winkler Zdjęcia
Zuzanna Parzych i Paulina Owczarek