Finał Pól Nadziei na Pomorzu 2013

DSCN1728.JPG

Podobnie jak w poprzednich latach, tak i tego roku - 21 kwietnia 2013 r.- młodzież VII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku włączyła się w akcję zbierania funduszy dla hospicjów w diecezji gdańskiej. Organizatorem i koordynatorem przedsięwzięcia była Fundacja Hospicyjna i Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku. O godzinie 11.30 wolontariusze ze szkolnego Koła „Siedmiu Wspaniałych” (z klasy 2a oraz 2b) wraz z nauczycielami wyruszyło spod Złotej Bramy w uroczystej paradzie. „Korowód Pól Nadziei”, któremu towarzyszyła Orkiestra Straży Granicznej wraz z tamburmajorkami, zakończył swój radosny przemarsz przy Fontannie Neptuna, gdzie wolontariusze uwiecznili się na wspólnym zdjęciu.

Kwestowaliśmy od rana w samym centrum naszego miasta: na Długim Targu i w jego okolicy. Gdańszczanie i turyści tłumnie tego dnia przybyli na Starówkę i hojnie wspierali młodych wolontariuszy. Wysokiej frekwencji na pewno sprzyjała równoległa do Pól Nadziei akcja „Rozsmakuj się w Gdańsku – Weekend za pół ceny”, w ramach której restauracje i puby na Starym Mieście serwowały dania po bardzo atrakcyjnej cenie.

Grażyna Chrapczyńska

Archiwum 2012/2013

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

Okręgowa Izba Lekarska

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk