Finał Pól Nadziei na Pomorzu 2013

DSCN1728.JPG

Podobnie jak w poprzednich latach, tak i tego roku - 21 kwietnia 2013 r.- młodzież VII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku włączyła się w akcję zbierania funduszy dla hospicjów w diecezji gdańskiej. Organizatorem i koordynatorem przedsięwzięcia była Fundacja Hospicyjna i Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza SAC w Gdańsku. O godzinie 11.30 wolontariusze ze szkolnego Koła „Siedmiu Wspaniałych” (z klasy 2a oraz 2b) wraz z nauczycielami wyruszyło spod Złotej Bramy w uroczystej paradzie. „Korowód Pól Nadziei”, któremu towarzyszyła Orkiestra Straży Granicznej wraz z tamburmajorkami, zakończył swój radosny przemarsz przy Fontannie Neptuna, gdzie wolontariusze uwiecznili się na wspólnym zdjęciu.

Kwestowaliśmy od rana w samym centrum naszego miasta: na Długim Targu i w jego okolicy. Gdańszczanie i turyści tłumnie tego dnia przybyli na Starówkę i hojnie wspierali młodych wolontariuszy. Wysokiej frekwencji na pewno sprzyjała równoległa do Pól Nadziei akcja „Rozsmakuj się w Gdańsku – Weekend za pół ceny”, w ramach której restauracje i puby na Starym Mieście serwowały dania po bardzo atrakcyjnej cenie.

Grażyna Chrapczyńska

Archiwum 2012/2013

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council