FORUM MŁODYCH 2013 – „OBYWATEL NA CO DZIEŃ”

F (1).JPG

Zaczęło się zwyczajnie. Jak to w życiu nauczyciela – informacja w przegródce w pokoju nauczycielskim o kolejnym konkursie i późniejszej debacie, tym razem organizowanych przez Europejskie Centrum Solidarności. Ładnie brzmi FORUM MŁODYCH. Wczytuję się w treść pisma i składam młodzieży propozycję zaangażowania się w ten projekt. Czuję, że warto. Wystarczy podzielić się własnym rozumieniem patriotyzmu, obywatelskości, zaangażowaniem się w sprawy społeczne. Prace zostały wysłane faxem do Organizatora i wkrótce nadeszła informacja o wynikach – uczniowie klasy II B: Damian Gleska, Dawid Jachacy, Adrian Jastak i Klaudia Saldzień zostali laureatami i 27 września 2013 roku moderatorami w spotkaniach panelowych PATRIOTYZM – NACJONALIZM -KOSMOPOLITYZM na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego.

            Forum rozpoczęła sesja powitalna prowadzona przez dyrektora ECS – Basila Kerskiego i jego zastępcę Patrycję Medowską. Wówczas mieliśmy okazję zobaczyć m. in. wizualizację projektu budowanego przy Stoczni Gdańskiej gmachu Europejskiego Centrum Solidarności. W naszej debacie udział wzięli – hm. Lucjan Brudziński, gen. Zbigniew Nowek, Piotr Janukowicz. Spotkanie moderował Piotr Czerski.

            Forum Młodych 2013 zakończyła sesja plenarna. Na Forum spotkaliśmy dużo młodych osób, które chcą zmieniać swoje środowisko, swoją małą ojczyznę. Wartością spotkania było poznanie wielu ludzi, których zapał był autentyczny i może niebawem zaczną się zmiany… na lepsze.

 

                                                                                               

Tekst: Janusz Klemens
Zdjęcia: Izabela Dułak

Archiwum 2013/2014

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

Okręgowa Izba Lekarska

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk