Golgota Wschodu

1.golw.jpg

Związek Sybiraków i Miasto Gdańsk corocznie organizuje przy współpracy z Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II  i VII Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego w Gdańsku Apel Pamięci przy pomniku Golgota Wschodu na Cmentarzu Komunalnym na Łostowicach. 17 września 2016 r. wśród obecnych na uroczystości znaleźli się m.in. przedstawiciele Rządu RP, Wojewoda Gdański, Prezydent Miasta Gdańska, gdańscy Sybiracy, kombatanci, poczty sztandarowe szkół, a także żołnierze Garnizonu Gdańsk. Wśród licznie zgromadzonej młodzieży byli też  uczniowie klas prawno-dyplomatycznych naszej szkoły: I B i II B.

17 września – dzień agresji Związku Sowieckiego na Polskę jest datą inspirującą do refleksji i jednocześnie podejmowania działań realnie zabezpieczających polską rację stanu i granice Rzeczpospolitej.

Tekst: Janusz Klemens
Zdjęcia: Denys Sobol, klasa I B