II MIĘDZYKLASOWA OLIMPIADA MIKOŁAJKOWA

IMG_0305(1).jpg

6 grudnia 2012 roku w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Józefa Wybickiego w Gdańsku odbyła się II Międzyklasowa Olimpiada Mikołajkowa. Wzięły w niej udział drużyny ze wszystkich klas naszej szkoły. Zadania zostały przygotowane i przeprowadzone przez Samorząd Uczniowski, a nad projektem czuwała przewodnicząca Karolina Jakubowska.

Cała społeczność szkoły była przebrana w mikołajkowe stroje. Świąteczna atmosfera, nastrój zabawy i radości towarzyszył wszystkim od pierwszych godzin lekcyjnych. Podczas przerw odbywały się pokazy mikołajkowej mody.

Podczas trwania olimpiady uczniowie rywalizowali w różnych konkurencjach sprawnościowych, w których zawodnicy mogli wykazać się umiejętnościami sportowymi i inwencją twórczą. Kolegów i koleżanki dopingowała liczna publiczność, która spontanicznie reagowała na pomysłowość i kreatywność zawodników. Szczególnie spodobał się konkurs na wybór maskotki o tematyce świątecznej zaprezentowany przez poszczególne klasy. Konkurencje wieloboju okazały się bardzo atrakcyjne i dostarczyły wszystkim niezapomnianych wrażeń i radości. Mikołajkowa olimpiada jeszcze raz udowodniła, że uczniowie naszej szkoły posiadają niezwykły potencjał twórczy, są wspaniałymi zawodnikami we wszelkich konkurencjach sportowych oraz potrafią stworzyć atmosferę doskonałej zabawy.

Pani dyrektor Stefania Lidzbarska, ksiądz Zbigniew Kordowski i Pani Dorota Kamińska stanowili kapitułę jury, która podsumowała świąteczną zabawę i wyłoniła zwycięzców. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody, pamiątkowe dyplomy i słodycze ufundowane przez Radę Rodziców. Mikołajkowe uroczystości umożliwiły integrację poszczególnych klas oraz społeczności szkolnej. Ten świąteczny dzień dostarczył nam wiele radości, pozwolił uczestniczyć we wspaniałej zabawie i przypomniał, że sens Mikołajek nie polega tylko na ofiarowaniu prezentów, lecz przede wszystkim na obdarowaniu uśmiechem, dobrocią oraz wspólnie spędzonym czasem.

Tekst: Bogdan Wolf

Archiwum 2012/2013