II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim pt. „Wejrzeć w siebie”

Dyplom Natalia Aniskiewicz.JPG

11 kwietnia 2014 roku w Pałacu Młodzieży w Gdańsku odbył się II Wojewódzki Konkurs Recytatorski pt. „Wejrzeć w siebie” poświęcony twórczości Karola Wojtyły.

Konkurs odbywał się w trzech kategoriach, uczestniczyli w nim uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i liceum. Na twarzach recytatorów widać było zaniepokojenie, stres, a jednocześnie dumę z tego, że mogą przedstawiać twórczość Jana Pawła II. Emocje były niebywałe.

Widzowie w skupieniu słuchali poszczególnych wystąpień, a następnie nagradzali uczestników gromkimi brawami. Wśród recytatorów znalazła się Natalia Aniskiewicz z klasy Ic z VII LO w Gdańsku, która zaprezentowała wiersz pt. „Rozmowa ojca z synem w krainie Moria”. Towarzyszyli jej zainteresowani recytacją koleżanki i koledzy: Karolina Dombrowska, Marzena Matyniak i Jakub Rachwalik z klasy Ic. Byli oni ogromnym wsparciem dla Natalii, pomogli jej pokonać stres. Dzięki temu za swój występ zdobyła II miejsce.

Laureaci otrzymali upominki, a wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy i podziękowania. Poziom konkursu był wysoki i warto było w nim wziąć udział, choć po to, by zapoznali się z wybitną twórczością Jana Pawła II.

 

 

Tekst: Natalia Aniskiewicz, kl. Ic
Zdjęcia: Karolina Dombrowska kl. Ic

Archiwum 2013/2014

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council