II miejsce w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim pt. „Wejrzeć w siebie”

Dyplom Natalia Aniskiewicz.JPG

11 kwietnia 2014 roku w Pałacu Młodzieży w Gdańsku odbył się II Wojewódzki Konkurs Recytatorski pt. „Wejrzeć w siebie” poświęcony twórczości Karola Wojtyły.

Konkurs odbywał się w trzech kategoriach, uczestniczyli w nim uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i liceum. Na twarzach recytatorów widać było zaniepokojenie, stres, a jednocześnie dumę z tego, że mogą przedstawiać twórczość Jana Pawła II. Emocje były niebywałe.

Widzowie w skupieniu słuchali poszczególnych wystąpień, a następnie nagradzali uczestników gromkimi brawami. Wśród recytatorów znalazła się Natalia Aniskiewicz z klasy Ic z VII LO w Gdańsku, która zaprezentowała wiersz pt. „Rozmowa ojca z synem w krainie Moria”. Towarzyszyli jej zainteresowani recytacją koleżanki i koledzy: Karolina Dombrowska, Marzena Matyniak i Jakub Rachwalik z klasy Ic. Byli oni ogromnym wsparciem dla Natalii, pomogli jej pokonać stres. Dzięki temu za swój występ zdobyła II miejsce.

Laureaci otrzymali upominki, a wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy i podziękowania. Poziom konkursu był wysoki i warto było w nim wziąć udział, choć po to, by zapoznali się z wybitną twórczością Jana Pawła II.

 

 

Tekst: Natalia Aniskiewicz, kl. Ic
Zdjęcia: Karolina Dombrowska kl. Ic

Archiwum 2013/2014

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

Okręgowa Izba Lekarska

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk