II miejsce w XLVII Olimpiadzie Języka Rosyjskiego dla uczennicy VII LO!

plakat_olimpiada47.jpg

5 marca 2016 r. dwie uczennice VII Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku wzięły udział  w eliminacjach okręgowych Olimpiady Języka Rosyjskiego, które odbyły się w Rosyjskim Centrum Kultury i Nauki w Gdańsku przy ul. Długiej 35. W konkursie wzięło udział 34 uczniów z okręgu pomorskiego (województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego). Składał się on z dwóch części: pisemnej (testu językowego) oraz ustnej (wypowiedzi na wylosowany temat). Nasza szkoła odniosła znaczący sukces, gdyż uczennica klasy 2c Azima Izzetdinowa zajęła II miejsce. Kolejna szansa na zajęcie prestiżowego miejsca pojawi się już wkrótce, w dniach 16-18 kwietnia 2016 r., kiedy to odbędą się zawody centralne w Warszawie. Azimie życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!

Tekst: Iwona Dittmer
Zdjęcia: Iwona Dittmer, Izabela Dulak