Drodzy Rodzice

Na stronie tej znajdą Państwo informacje dotyczące zapobiegania ryzykownym zachowaniom młodzieży oraz kompetencji wychowawczych.
  Ze strony ORE pochodzi Poradnik dla rodziców pt. „Jak kochać i wymagać” stworzony w oparciu o program „Szkoła dla rodziców i Wychowawców”. Zawiera on najważniejsze wskazania wychowawcze i podpowiedzi konkretnych zachowań rodziców i opiekunów, propozycje ćwiczeń i materiały do refleksji. W praktyczny sposób uczy właściwego komunikowania się z dzieckiem wzmacniającego więź emocjonalną, wyznaczania granic i wprowadzania zdrowych zasad dyscypliny, co zabezpiecza dziecko przez podejmowaniem zachowań ryzykownych, w tym używaniem substancji psychoaktywnych. Poniżej zamieszczamy link do strony, z której można pobrać Poradnik.

www.ore.edu.pl/strona-ore/index.php?option=com_phocadownload&view=category&id=53:kompetencje-wychowawcze&Itemid=1148

Serdecznie polecamy.

Collegium Civitas