Inspirujące przykłady

Foto 1.jpg

25 października 2017 r. w ramach lekcji z podstaw przedsiębiorczości klasa pierwsza o profilu ekonomiczno-administracyjnym miała okazję wziąć udział w zajęciach, zorganizowanych przez Fundację Inspirujące Przykłady, dotyczących marketingu. Odbyły się  w gdańskiej Olivia Tower i poprowadzone zostały przez przedstawiciela firmy BlackPearl.vc, Pana Marcina Popiela. Uczniowie musieli sprostać poważnemu umysłowemu wyzwaniu – wymyślić problem, dotyczący dużej części populacji oraz opracować jego rozwiązanie.

Drugą część warsztatów poprowadziła Pani Magdalena Jarosz z Quantum Lab, która zaprezentowała program, pomagający rozpoznać emocje wyrażane mimiką twarzy. Został on następnie osobliwie przetestowany przez uczestników zajęć w trakcie oglądania zwiastunów horrorów.

Następnie, podzieleni na dwie grupy, uczniowie udali się do Personal PR, firmy która specjalizuje się w tworzeniu strategii i kampanii marketingowych oraz do Gdańskiej Infrastruktury Wodno-Kanalizacyjnej Sp z o.o., która działa na rzecz wysokiej jakości wody pitnej w Gdańsku oraz odprowadzania ścieków przy poszanowaniu środowiska naturalnego.

Młodzież zapoznała się m.in.: z celami firm, specyfiką funkcjonowania, realizowanymi projektami. Zajęcia dostarczyły nie tylko sporej dawki wiedzy, były również okazją do świetnej zabawy, a uczestnicy otrzymali na zakończenie miłe i pożyteczne upominki.

 

Tekst: Dominika Kuchta, kl. 1F

Aktualności

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

Okręgowa Izba Lekarska

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk