IV edycja Turnieju Geografii Polski ROMER

IV edycja Turnieju Geografii Polski ROMER

Uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego już po raz czwarty uczestniczyli w corocznym Turnieju Geograficznym Polski ROMER. W tym roku tematem konkursu była Wyżyna Lubelska.

W szkole odbyły się dwa etapy tego konkursu, a uczestnikami byli głównie uczniowie klas drugich. Do etapu centralnego zakwalifikowały się uczennice klasy drugiej A: Marta Kotarska i Natalia Wojewódzka. Ogólnopolski finał odbył się 9 kwietnia 2011 r. w XXXVIII Liceum Ogólnokształcącym w dzielnicy Warszawy – Wilanowie. Wzięło w nim udział dwudziestu najlepszych uczniów licealnych z Polski, którzy pokonali 2160 uczestników z 15 województw. Wśród wspaniałej dwudziestki znalazły się uczennice naszej szkoły.

Organizator i twórca Turnieju Geografii Polski Romer pan Wojciech Dąbrowski zadbał o sympatyczną atmosferę. Miłym zaskoczeniem był słodki poczęstunek przed konkursem, a po zakończeniu obiad w Restauracji Wilanów.

Uroczyste wręczenie nagród dla uczestników i ich opiekunów odbyło się w Białej Sali Muzeum Pałacu w Wilanowie. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz: samorządowych z Burmistrzem Dzielnicy Wilanów m. st. Warszawy Panem Tomaszem Ciorgoniem oraz oświatowych z Wizytatorem Kuratorium Oświaty w Warszawie Panią Danutą Wolnowską.
Do Gdańska wróciłyśmy późnym wieczorem, zmęczone, ale zadowolone.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Wałdoch

Archiwum 2010/2011

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council