IV edycja Turnieju Geografii Polski ROMER

Uczniowie VII Liceum Ogólnokształcącego już po raz czwarty uczestniczyli w corocznym Turnieju Geograficznym Polski ROMER. W tym roku tematem konkursu była Wyżyna Lubelska.

W szkole odbyły się dwa etapy tego konkursu, a uczestnikami byli głównie uczniowie klas drugich. Do etapu centralnego zakwalifikowały się uczennice klasy drugiej A: Marta Kotarska i Natalia Wojewódzka. Ogólnopolski finał odbył się 9 kwietnia 2011 r. w XXXVIII Liceum Ogólnokształcącym w dzielnicy Warszawy – Wilanowie. Wzięło w nim udział dwudziestu najlepszych uczniów licealnych z Polski, którzy pokonali 2160 uczestników z 15 województw. Wśród wspaniałej dwudziestki znalazły się uczennice naszej szkoły.

Organizator i twórca Turnieju Geografii Polski Romer pan Wojciech Dąbrowski zadbał o sympatyczną atmosferę. Miłym zaskoczeniem był słodki poczęstunek przed konkursem, a po zakończeniu obiad w Restauracji Wilanów.

Uroczyste wręczenie nagród dla uczestników i ich opiekunów odbyło się w Białej Sali Muzeum Pałacu w Wilanowie. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz: samorządowych z Burmistrzem Dzielnicy Wilanów m. st. Warszawy Panem Tomaszem Ciorgoniem oraz oświatowych z Wizytatorem Kuratorium Oświaty w Warszawie Panią Danutą Wolnowską.
Do Gdańska wróciłyśmy późnym wieczorem, zmęczone, ale zadowolone.

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Wałdoch

Archiwum 2010/2011