JESIENNE BIEGI PRZEŁAJOWE

j4 (1).jpg

Czy przenikliwe zimno i porywy północnego wiatru mogą powstrzymać siódemkowych biegaczy przed rywalizacją w jesiennych biegach przełajowych? Oczywiście nie! Tym bardziej, że naszej tradycyjnej imprezie plenerowej towarzyszyło piękne słońce wydobywające pierwsze nieśmiałe kolory jesieni na drzewach gościnnego obiektu MOSiR przy ul. Zielonogórskiej na gdańskim Chełmie.

Kolejny już „Bieg po Złote Jabłko” odbył się w czwartek 8 października 2015 r.
W rywalizacji wzięła udział młodzież klas pierwszych i drugich, która ścigała się osobno w biegu dziewcząt i chłopców. Gdyby spojrzeć na wyniki biegu czysto statystycznie to okazałoby się, że oba biegi zdominowali uczniowie klas drugich. Ale jednak to Anika Rehmus (1a) utarła nosa starszym koleżankom i po pięknej walce wywalczyła tytuł mistrzyni VII LO w przełajach. Zaraz za nią na mecie pojawiły się Sandra Bartelik (2b), Sandra Jagodzińska (2c) i Karolina Budzińska (2c). Na kolejnych miejscach uplasowały się Dominika Wątroba (1c), Monika Buczyńska (2c) i Klaudia Papis (1c). W biegu chłopców nie było niespodzianki – tytuł mistrzowski obronił Ksawery Hajdamowicz (2a), za którym na metę wbiegli Patryk Frąckowiak (2b), Adam Kaim (2a) i Dawid Szatkowski (1a). Na kolejnych miejscach bieg ukończyli: Oskar Ilewicz (2a), Filip Popowski (2a), Kacper Kalczyński (1b) oraz Marcin Tyszkiewicz (2a). Tradycyjnie już po rozdaniu pamiątkowych dyplomów wszyscy uczestnicy biegów mogli poczęstować się jabłkami ufundowanymi przez Radę Rodziców.

 

Nieco wcześniej, 30 września, nasza sztafeta chłopców zmierzyła się
w Mistrzostwach Gdańska z drużynami pozostałych szkół ponadgimnazjalnych w biegach przełajowych. W tym roku impreza ta odbywała się na terenach odległego Parku im.
R. Regana na Przymorzu. Miło nam donieść, że chłopcy po dzielnej walce utrzymali miejsce
w pierwszej dziesiątce gdańskich sztafet.

Krótką relację fotograficzną prezentujemy poniżej…

 

Tekst i zdjęcia: Jarosław Kovaćs

Archiwum 2015/2016

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

Okręgowa Izba Lekarska

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk