KAŻDY PRZYNIÓSŁ, CO MIAŁ NAJLEPSZEGO

T.M.1.jpg

Młodzieżowa Akademia Dyplomatyczna nie próżnuje. 30 października 2015 r. o godzinie 18.00 pojawiliśmy się w Teatrze Miniatura. Uczestniczyliśmy w spektaklu opartym o wybrane utwory Mieczysława Abramowicza, który opowiadał historie gdańskich Żydów w latach 1924–1945. Przedstawienie było niezwykłe, poruszające, jednocześnie bardzo swojskie.

Przygotowujemy się w ten sposób do V Warsztatów Akademickich COGITO ERGO SUM ,,Żydzi – swoi czy obcy?”, które odbędą się 12 i 13 listopada 2015 roku w Sali BHP Stoczni Gdańskiej. Warto wspomnieć, że Młodzieżowa Akademia Dyplomatyczna jest organizatorem tego wydarzenia, na które zostali zaproszeni nasi koleżanki i koledzy wraz
z nauczycielami z gdańskich liceów ogólnokształcących. W ramach wykładów w Szkole Polsko-Rosyjskiej po raz ósmy organizowany przez Studium Europy Wschodniej Uniwersytetu Warszawskiego oraz Wydziały Historyczny i Filologiczny Uniwersytetu Gdańskiego uczestniczyliśmy w „okrągłym stole” pt. MOSKWA W OCZACH ZACHODU - ZACHÓD W OCZACH MOSKWY. Wśród uczestników - młodzi studenci z Rosji i Polski. Słuchaliśmy wypowiedzi byłego konsula generalnego RP w Kaliningradzie Marka Gołkowskiego oraz prof. dr hab. Tadeusza Stegnera. Spotkanie moderował prof. UG, dr hab. Arkadiusz Janicki - dyrektor Instytutu Historii UG. Atmosfera czasami była bardzo gorąca.
Z niecierpliwością oczekujemy kolejnych zajęć pozaszkolnych MAD

Tekst i zdjęcia: Janusz Klemens

Archiwum 2015/2016