Kolejny sukces naszych wioślarzy

26 października 2010 r. na obiektach Gdańskiego Klubu Wioślarskiego Drakkar odbyły się Otwarte Mistrzostwa Gdańska na Ergometrach Wioślarskich o Puchar Dyrektora Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej.

W zawodach wzięło udział 142 zawodników z gdańskich szkół ponadgimnazjalnych. Biegi odbywały się na ergometrach wioślarskich na dystansie 500 m. monitorowanych na ekranach. Rywalizowano w kategoriach dziewcząt i chłopców oraz w klasyfikacji drużynowej. VII Liceum Ogólnokształcące reprezentowało ośmiu zawodników: Rafał Fuchs, Kacper Nowak, Wojciech Bis, Damian Szreder, Michał Różański, Kamil Łagunionek, Michał Bernecki i Michał Zygmański.

Indywidualnie zawody wygrał Łukasz Czubak (II LO). Wicemistrzem Gdańska został Rafał Fuchs (VII LO). Brązowy medal zdobył Łukasz Szpręgiel (Zespół Szkól Łączności). V miejsce Kacper Nowak (VII LO). W klasyfikacji drużynowej zwyciężył zespół II LO, drugie miejsce Zespół Szkól Łączności, a zespół VII LO zdobył brązowy medal.

Tym samym, zawodnicy VII LO pod opieką Bogdana Wolf obronili tytuł brązowych medalistów Mistrzostw Gdańska, wywalczony przed rokiem. Gratulujemy siłaczom z VII LO i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

Tekst i zdjęcia: Bogdan Wolf