KONKURS WIEDZY O KRAJACH HISZPAŃSKOJĘZYCZNYCH I HISZPANII !OLÉ!

Obraz 090.jpg

17 marca 2017 r. odbyła się VII edycja Konkursu Wiedzy o Krajach Hiszpańskojęzycznych i Hiszpanii „!Olé!”. Organizatorem konkursu było Gdańskie Autonomiczne Liceum.

Nasze liceum reprezentowała 3-osobowa drużyna, w której skład wchodzili uczniowie klas pierwszych uczący się języka hiszpańskiego: Marta Grota (1d), Paulina Naruszewicz (1d) i Patryk Jackowski (1c). Opiekunem grupy i nauczycielem przygotowującym uczniów była pani Iwona Dittmer – nauczyciel języka hiszpańskiego w VII LO. Nasza drużyna wzięła udział w tym konkursie po raz pierwszy i zajęła 4. miejsce! Polegał on na rozwiązaniu szeregu zadań przez trzyosobowe drużyny. W zawodach wzięło udział 11 zespołów reprezentujących 11 szkół licealnych, m.in. z Gdańska, Gdyni, Malborka, Tczewa i Pruszcza Gdańskiego. Przypomnijmy, że uczniowie klas pierwszych naszej szkoły uczą się języka hiszpańskiego w wymiarze dwóch godzin tygodniowo, zaś drużyny, które uplasowały się na wyższych miejscach realizują 3–6 godzin języka hiszpańskiego w tygodniu.

Gratulujemy naszej drużynie i życzmy dalszych sukcesów!

Tekst: Iwona Dittmer

Archiwum 2016/2017