KONKURS WIEDZY O KRAJACH HISZPAŃSKOJĘZYCZNYCH I HISZPANII !OLÉ!

Obraz 090.jpg

17 marca 2017 r. odbyła się VII edycja Konkursu Wiedzy o Krajach Hiszpańskojęzycznych i Hiszpanii „!Olé!”. Organizatorem konkursu było Gdańskie Autonomiczne Liceum.

Nasze liceum reprezentowała 3-osobowa drużyna, w której skład wchodzili uczniowie klas pierwszych uczący się języka hiszpańskiego: Marta Grota (1d), Paulina Naruszewicz (1d) i Patryk Jackowski (1c). Opiekunem grupy i nauczycielem przygotowującym uczniów była pani Iwona Dittmer – nauczyciel języka hiszpańskiego w VII LO. Nasza drużyna wzięła udział w tym konkursie po raz pierwszy i zajęła 4. miejsce! Polegał on na rozwiązaniu szeregu zadań przez trzyosobowe drużyny. W zawodach wzięło udział 11 zespołów reprezentujących 11 szkół licealnych, m.in. z Gdańska, Gdyni, Malborka, Tczewa i Pruszcza Gdańskiego. Przypomnijmy, że uczniowie klas pierwszych naszej szkoły uczą się języka hiszpańskiego w wymiarze dwóch godzin tygodniowo, zaś drużyny, które uplasowały się na wyższych miejscach realizują 3–6 godzin języka hiszpańskiego w tygodniu.

 

Gratulujemy naszej drużynie i życzmy dalszych sukcesów!

 

Tekst: Iwona Dittmer

Archiwum 2016/2017

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council