Konkurs wiedzy o „Panu Tadeuszu” Adama Mickiewicza

IMG_1.JPG

5 grudnia 2013 roku odbył się w naszej szkole konkurs sprawdzający wiedzę uczniów o epopei Adama Mickiewicza. Był on częścią „Andrzejek z Andrzejem Wajdą”, imprezy tematycznej organizowanej od kilku lat prze Szkolne Koło Wolontariatu połączonej ze sprzedażą ciast i kwestą na potrzeby gdańskiego Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza. Jego uczestnicy reprezentujący sześć klas (I a, I b, II c, II a, II b oraz III a) musieli wykazać się przede wszystkim znajomością bohaterów utworu, ale też rozpoznać wybrane sceny z eposu i jego  ekranizacji w reżyserii Andrzeja Wajdy. Niektóre zadania okazały się nie lada wyzwaniem, zwłaszcza dla przedstawicieli klas pierwszych, którzy znają dzieło Mickiewicza zaledwie we fragmentach (z okresu nauki w gimnazjum).

Najwięcej punktów, a więc I miejsce w konkursie udało się zdobyć drużynie z klasy III a w składzie: Katarzyna Bronk, Karol Gąsiorowski i Amelia Szuta, II miejsce zajęli uczniowie z klasy II b (Damian Gleska i Grzegorz Żukowski), natomiast III miejsce przypadło zawodnikom z klasy II a (Annie Antczak, Klaudii Kurzyk oraz Karolinie Pawełek). Poza podium, ale z niewielką różnicą zdobytych punktów, znalazły się drużyny z klasy II c (Edyta Konkel, Julia Bortkun, Anna Sarnowska), I a (Klaudiusz Olszewski, Robert Stoiński, Mateusz Świercz) oraz I b (Szymon Dądziak, Anita Formela oraz Ryszard Kwaśniewski). Zwycięzcy otrzymali w nagrodę książki oraz drobne upominki, wszyscy uczestnicy natomiast obdarowani zostali słodyczami. Uzupełnieniem konkursu były zajęcia przeprowadzone dla klasy II c przez panią Izabelę Dułak (szkolną bibliotekarkę) poświęcone filmowej twórczości Andrzeja Wajdy.

Wszystkim uczestnikom konkursu zorganizowanego przez panią Izabelę Dułak i Grażynę Chrapczyńską serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

Tekst: Grażyna Chrapczyńska

Archiwum 2013/2014