Kowboje i Indianie, czyli… Dzień Amerykański w „Siódemce”

DSC_0156.JPG

Gdyby w dniu 28 marca 2014 r. przypadkowy przechodzień odwiedził naszą szkołę, na jego twarzy odmalowałoby się zdziwienie. Być może zastanowiłby się, czy na pewno trafił pod dobry adres. Budynek szkolny został opanowany przez Indian, kowbojów, Konfederatów, jednym słowem - Ameryka! Nie, to nie pomyłka: uczniowie naszej szkoły postanowili po raz kolejny pogłębić i poszerzyć swoją wiedzę z zakresu języka angielskiego oraz kultury i historii krajów anglojęzycznych i zorganizować w „Siódemce” Dzień Amerykański. Bo nasi uczniowie to pasjonaci!

Jak zawsze: zaczęło się od pomysłu. Pomysł podchwycili uczniowie klasy 2c przy współpracy kolegów i koleżanek z klasy 2 b. Przygotowali oni specjalny program artystyczny prezentujący wybrane zagadnienia z historii i kultury Stanów Zjednoczonych. Nasze urocze konferansjerki: Agnieszka Zawisza i Ilona Czuczuk przeprowadziły widzów przez meandry historii ilustrowanej wspaniałą prezentacją multimedialną wykonaną przez czarodzieja komputerów - Karola Górnego z klasy 2b. Chór szkolny, pod kierownictwem pana Bartłomieja Łyzińskiego, wykonał wiązankę tradycyjnych pieśni (‘Yankee Doodle’, ‘Dixie’, ‘God bless America’).  Utalentowanym solistą okazał się nasz kolega, Piotr Klawikowski
z klasy 1a - jego interpretacja utworu Stinga ‘Fragile’ poruszyła słuchaczy i wywołała zasłużone owacje. Uznanie zyskała też Pocahontas (Paula Bastian), która Ojcom Pielgrzymom (Waldek Zajączkowski i Edyta Konkel) wręczyła kosz darów Nowego Świata i opowiedziała
o najstarszej amerykańskiej tradycji - Święcie Dziękczynienia.  Największy aplauz publiczności zdobyły jednak nasze przeurocze Rodeo Girls: Anita Chudzicka, Agnieszka Drygas, Monika Zielonka, Ania Sarnowska, Małgosia Szewczyk, Marta Sowa i Daria Kraska, które zaprezentowały tradycyjny taniec kowbojski, tzw. Line Dance. Profesjonalny układ taneczny, który ułożyły nasze piękne kowbojki, wykonany został z pasją i prawdziwym „ogniem”, jak na dziewczyny z Dzikiego Zachodu przystało.

Po programie artystycznym nadszedł czas na wielką ucztę w amerykańskim stylu: brownies, apple pie, muffins, popcorn, kanapki z masłem orzechowym i wiele innych smakołyków kojarzonych ze Stanami Zjednoczonymi. Wszystkie przysmaki zostały przygotowane własnoręcznie przez Anię Sarnowską (mistrzynię wypieków wszelakich)
i Agnieszkę Drygas. Wszystkim smakowało!

To był bardzo udany dzień. Bawiliśmy się, jednocześnie poszerzając wiedzę w sposób ciekawy i zupełnie bezbolesny. Nasi uczniowie naprawdę kochają język angielski i chętnie wzbogacają swój „warsztat językowy” w sposób niekonwencjonalny, łącząc naukę z pasją
i zabawą. Obchodziliśmy już Dzień św. Patryka, Dzień Tudorów, Halloween a Dzień Amerykański zapewne nie jest ostatnim wydarzeniem, bo w Siódemce nie brakuje pomysłów, pasji, zapału i chęci. Nauka języków obcych nigdy nie jest tutaj nudna.

Archiwum 2013/2014