Ksawery Hajdamowicz laureatem Konkursu o Lechu Bądkowskim

IMG_5713.JPG

Uczeń klasy III A Ksawery Hajdamowicz został laureatem tegorocznej edycji konkursu ,,LECH BĄDKOWSKI – WYDARZENIA, WARTOŚCI, WIEDZA”, nad którym honorowy patronat objął Prezydent Miasta Gdańska. Reprezentant naszego liceum zajął II miejsce w kategorii prac historycznych. Ksawery napisał esej na temat „Małej i dużej Ojczyzny według Lecha Bądkowskiego”.Cele konkursu łączą się z rozwijaniem w uczniach patriotyzmu, poznaniem historii i kultury regionalnej, popularyzacją wartości etycznych i kształtowaniem postaw moralnych.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 25 lutego 2017 roku w Europejskim Centrum Solidarności podczas Gali Nagród Prezydenta Miasta Gdańska im. Lecha Bądkowskiego dla Organizacji Pozarządowych. Wyróżnienie ustanowił Prezydent Miasta Gdańska w 2001 roku dla podkreślenia roli i wkładu organizacji pozarządowych w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego i rozwiązywaniu lokalnych problemów. Od roku 2013 nagroda przyznawana jest w trzech kategoriach: dla najlepszej organizacji pozarządowej, dla Gdańskiego Darczyńcy Roku i dla Gdańskiego Społecznika Roku. Jest to bardzo cenna inicjatywa, ponieważ przyczynia się do rozwoju obywatelskości wśród młodzieży. Jesteśmy dumni z naszego ucznia, który swoją postawą promuje wartości patriotyczne i społeczne.

Tekst: Wioletta Piskała
Zdjęcia źródło: fotogaleria Nagroda im. Lecha Bądkowskiego www.gdansk.pl