Laboratorium chemiczne w VII LO

IMG_1313.JPG

Wśród wielu zajęć dodatkowych i kółek zainteresowań nasza szkoła oferuje również ,,Laboratorium chemiczne”, którego opiekunem jest dr Alicja Szabuniewicz.

Najwięksi pasjonaci chemii z klasy 1d biologiczno-chemicznej bardzo sprawnie wykonują doświadczenia. Uczniowie poznali podstawowe umiejętności pracy laboratoryjnej. Potrafią dokonać m. in. elektroforezy wzorcowych próbek DNA, rozkładu nadtlenku wodoru, utlenić żelazo, otrzymać srebro i złoto. Uczniowie mają również możliwość budowy modeli cząsteczek związków chemicznych za pomocą profesjonalnych zestawów. Koło przygotowało bardzo ciekawe pokazy dla najmłodszych chemików – naszych gości z przedszkola. Licealiści wykazali się ogromną wiedzą, zaangażowaniem i profesjonalizmem.

Zajęcia przebiegają w bardzo miłej i twórczej atmosferze, otwierają szeroko drzwi na świat chemii i zachęcają do jej poznawania. Pasja uczniów z klasy biologiczno-chemicznej powoduje, że ta trudna nauka staje się dla Wszystkich licealistów VII Liceum Ogólnokształcącego bardzo bliska
i ciekawa.

Serdecznie zapraszamy!