Laureatki Konkursu "Ośmiu Wspaniałych" Gdańsk 2011

Laureatki Konkursu

30 maja 2011 r. w bibliotece naszej szkoły pojawiła się ekipa TV3 Gdańsk. Okazja była wyjątkowa, bo aż dwie uczennice VII Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego Klaudia Górska oraz Kamila Rodzoch zostały laureatkami XII Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.

Wywiad z Klaudią Górską i relacja z rozdania nagród była transmitowana w głównym wydaniu programu informacyjnego "Panorama" w trzecim programie TVP.

Kamila i Klaudia to tegoroczne maturzystki, liderki Szkolnego Klubu Wolontariatu "Siedmiu Wspaniałych". Wolontariuszki brały udział m.in. w akcjach organizowanych przez, Centrum Wolontariatu, Chojnicki Bank Żywności oraz Hospicjum im. Ks. E. Dutkiewicza i Fundację Hospicyjną w Gdańsku ("Rozjaśnij Hospicyjne Niebo", "Pola Nadziei", Wigilia i Bal Karnawałowy dla dzieci, Kawiarenka "Jeż Cafe"). Organizowały Andrzejki na rzecz Hospicjum. Propagowały idee krwiodawstwa wśród młodzieży i nauczycieli poprzez organizację szkolnego etapu Ogólnopolskiego Konkursu "Młoda Krew Ratuje Życie", w którym zajęliśmy 5. miejsce. Obie systematycznie odwiedzają niewidomą koleżanką, pomagając jej w nauce i zaspokajając jej potrzebę bliskich kontaktów z rówieśnikami.

Kamila Rodzoch od 14 maja do 21 czerwca br. przebywa jako wolontariuszka w Chinach. Opiekuje się osobą, która udaje się na leczenie choroby nowotworowej do kliniki w Tianjin.

Klaudia Górska reprezentowała Gdańsk w etapie ogólnopolskim konkursu "Ośmiu Wspaniałych" w Warszawie (14 kwietnia). Ma więc szanse zostać laureatką Ogólnopolskiej Edycji Konkursu "Ośmiu Wspaniałych", którego finał odbędzie się od 3 do 5 czerwca 2011r. w Gdyni.

"Staram się do swojego życia wnosić dużo pozytywnej energii, a następnie zarażać nią innych." – mówi Klaudia. "Na początku ciężko jest powiedzieć, dlaczego praca na rzecz innych jest taka ważna. Dziś już wiem, że zbudowało to mnie i umocniło moją osobowość Wolontariat to nie praca! To przyjemność."

Kamila dodaje: "Jestem osobą optymistycznie nastawioną do życia i zawsze wierzę w to, że wszystkie problemy z małą pomocą w końcu się rozwiążą. Mam wielu przyjaciół, w których mam oparcie w trudnych chwilach. Jestem osobą towarzyską, łatwo nawiązującą kontakt co bardzo pomaga mi w byciu dobrym wolontariuszem.

Dzięki temu, że pomagam, czuję się lepiej. Po każdej akcji wracam z szerokim uśmiechem. Wolontariat otworzył mi oczy na świat i serce na drugiego człowieka i dzięki niemu czuję się potrzebna".

Laureatkom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Tekst i zdjęcia: Izabela Dułak

Archiwum 2010/2011