Lekcja geografii w Borucinie

IMG_9876.JPG

W środę 21 maja 2014r. uczniowie klasy 2A i 2B wzięli udział w wycieczce szkolnej do Stacji Limnologicznej Uniwersytetu Gdańskiego w Borucinie. W ramach XII Bałtyckiego Festiwalu Nauki uczestniczyliśmy w warsztatach połączonych z pokazem technik pomiarów hydrologicznych, limnologicznych i analiz hydrochemicznych. Wysłuchaliśmy niezwykle pouczającego wykładu połączonego z prezentacją na temat eutrofizacji i zagrożeń degradacyjnych jezior. Zwiedziliśmy laboratorium oraz ogródek meteorologiczny, poznając metody i sprzęt pomiarowy do badań temperatury powietrza, wilgotności, nasłonecznienia oraz parowania.

Wiele determinacji i umiejętności matematycznych wymagał pomiar natężenia przepływu wody w jeziorze. Powodzenie zawdzięczamy Ani, która niskiej temperatury wody, z wielkim poświęceniem i niewielką pomocą pracownika Stacji (ubranego w wysokie buty rybackie), dokonała wymaganych pomiarów. Wynik zaskoczył wszystkich (wynosił niemal 1000 l/s).

Ostatnim i najbardziej przyjemnym punktem programu była przeprawa łodziami na stację kontrolną. Wyprawa na piękne i malownicze Kaszuby zakończyła się w godzinach popołudniowych, a uczestnicy opaleni i zadowoleni wrócili do Gdańska.

 

 

 

 

 

 

 

Tekst: Aneta Tutkowska, kl. 2B
Zdjęcia: Angelika Leszkowska, kl. 2A

Archiwum 2013/2014

Menu

Partnerzy

Serwis internetowy Miasta Gdańska Serwis internetowy Miasta Gdańska Europejski Fundusz Społeczny Europejski Fundusz Społeczny patronat UG klasy prawnej

Wydzia Zarzdzania PG

Ośrodek Debaty Międzynarodowej Gdańsk

Pomorska Izba Adwokacka w Gdańsku

British Council