Lekcja literatury i historii w Muzeum Emigracji w Gdyni

IMG_3454.JPG

7 marca 2017 roku uczniowie klasy 2c naszej szkoły wzięli udział w warsztatach literacko - historycznych w Muzeum Emigracji w Gdyni. Poświęcone one były, jak informował temat zajęć, „Wielkiej Emigracji wielkich Polaków”. Korzystając z atrakcyjnych pomocy multimedialnych (m.in. tabletów), dzielni licealiści mogli utrwalić sobie wiadomości dotyczące biografii i twórczości wybitnych romantyków – Mickiewicza, Słowackiego, Norwida, Chopina. Ogromne zainteresowanie uczestników warsztatów wzbudziła wystawa prezentująca w nowoczesny i plastyczny sposób historię emigracji Polaków od XIX wieku do czasów współczesnych.

Polecamy wszystkim tę metodę zdobywania wiedzy!

Tekst i zdjęcia: Grażyna Chrapczyńska

Archiwum 2016/2017